Kaderi Değiştiren İsmi Azam Duası 

Kaderi değiştiren İsmi Âzam duası çok özel ve kuvvetli bir duadır. İsm-i Âzam, “en büyük isim” anlamına gelir. Allah-u Teala’nın isimlerini kullanarak dua etmektir. Peygamber Efendimiz bu dua yapıldığında mutlaka kabul edileceğini, duanın geri çevrilmeyeceğini söylemiştir. Bu duayı gece yarısı ile imsak vakti arasında yapmak tavsiye edilmiştir. 

İsmi Azam Duasının Faziletleri 

Dua etmeden önce Allah’a tam olarak güvenmek gerekir. Duanın kabul olup olmayacağı hakkında endişelenilmemelidir. Duanın başında ve sonunda Peygamber Efendimiz’e salavat getirmek daha hoş olur.  

· Düşman karşısında bu dua okunursa galip olunacağı müjdesi verilmiştir. 

· Aynı zamanda bir sancak üzerine nakış edilirse bu sancağa bağlı olan askerlerin bozguna uğramamasına vesile olur. 

· Bir iş yerinin kapısına yahut bir evin kapısına yazılıp asılırsa, o mekâna giren insanların mekân sahibine sevgi ve muhabbet beslemesine sebep olur. 

· Kılınan namazların ardına 111 kere okumak, Allah-u Teala’nın okuyan kişiye kâinatın sır kapılarını açmasına vesile olur. 

· Son olarak hastalıklara şifa için ve sevilen, özlenen kişilere kavuşabilmek için okunabileceği de rivayetler arasındadır. 

İlgili Yazılar

Peşinatsız Konut Kredisi hesaplamaModem internet ışığı kırmızı yanıp sönüyor60 ay vadeli esnaf KredisiYapı Kredi Taksitli Nakit AvansEpson L3151 hata ışıklarıRGB led kumanda çalışmıyorMajezik regl geciktirir miKulak ağrısına hangi ilaç iyi GelirArçelik A40 LB 5533 internet bağlantısı nasıl yapılırBeko Buzdolabı kar işareti