Bu Duayı Okudum Beni Aradı

Sosyal medyada ve internette sıklıkla karşılaştığımız bir ifadedir: “Bu duayı okudum beni aradı.” Bu ifade, bir kişinin bir dua okuduktan sonra, o duada istemiş olduğu kişinin kendisini araması anlamına gelmektedir.

Bu duanın ne olduğu ve nasıl okunduğunu merak ediyor olabilirsiniz. Bu makalede, bu duayla ilgili en güncel bilgileri ve sıkça sorulan soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

Bu Dua Nedir?

“Bu duayı okudum beni aradı” ifadesinde bahsedilen dua, genellikle şu şekildedir:

Allahümme inni es’elüke bi hürmeti seyyidina Muhammedin ve bi şerefi ismihi ve bi celali cemalihi ve bi azameti sultanihi en tecelliyte aleyke bi nuri cemalihi ve azameti celalihi ve bi izzi şerefihi ve bi kudrati rububiyetihi ve bi bereketi ismihi el-mübdi’ vel-mu’id vel-muhyi vel-mu’mit vel-hayy el-kayyum ve en teferrica anni külle üzüntiye ve hamiyye ve şerre külli hasidin ve dafikın ve en teveffeni ala milleti Muhammedin ve sümme tefevvizni ileyhi.

Bu dua, Arapça olarak yazılmıştır. Türkçe okunuşu şu şekildedir:

Allah’ım! Efendimiz Muhammed’in hürmeti, isminin şerefi, cemalinin celali, sultanının azameti hürmetine, nuru cemalinle, azameti celalinle, şerefinin izzetiyle, rububiyetinin kudretiyle ve ismin olan Mübdi’, Mu’id, Muhyi, Mu’mit, Hayy, Kayyum’un bereketiyle, üzerimden bütün üzüntülerimi, kederlerimi, her hasetçinin ve düşmanın şerrini gider. Beni Muhammed’in milleti üzerine vefat ettir ve sonra ona kavuştur.

Bu Dua Nasıl Okunur?

Bu duayı okumak için, abdestli olmak ve temiz bir yerde bulunmak önemlidir. Dua, günde 7 defa okunması tavsiye edilmektedir. Dua okunurken, kişinin niyeti ve duası samimi olmalıdır.

Bu Dua Gerçekten İşe Yarıyor mu?

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Bu duanın işe yarayıp yaramadığı, kişinin inancına ve duanın okunma şekline göre değişmektedir. Bazı kişiler, duayı okuduktan sonra kısa sürede dileklerinin gerçekleştiğini söylemektedir. Bazı kişiler ise duanın etkisini uzun vadede gördüğünü belirtmektedir.

Sık Sorulan Sorular

  • Bu dua gerçekten işe yarıyor mu?

Bu sorunun kesin bir cevabı yoktur. Bu duanın işe yarayıp yaramadığı, kişinin inancına ve duanın okunma şekline göre değişmektedir.

  • Bu dua nasıl okunur?

Bu duayı okumak için, abdestli olmak ve temiz bir yerde bulunmak önemlidir. Dua, günde 7 defa okunması tavsiye edilmektedir. Dua okunurken, kişinin niyeti ve duası samimi olmalıdır.

  • Bu dua kaç günde kabul olur?

Bu duanın kabul olma süresi, kişinin inancına ve duanın okunma şekline göre değişmektedir. Bazı kişiler, duayı okuduktan sonra kısa sürede dileklerinin gerçekleştiğini söylemektedir. Bazı kişiler ise duanın etkisini uzun vadede gördüğünü belirtmektedir.

Sonuç

“Bu duayı okudum beni aradı” ifadesi, bir kişinin bir dua okuduktan sonra, o duada istemiş olduğu kişinin kendisini araması anlamına gelmektedir. Bu duanın ne olduğu ve nasıl okunduğunu yukarıda açıkladık. Bu duanın gerçekten işe yarayıp yaramadığı, kişinin inancına ve duanın okunma şekline göre değişmektedir.

İlgili Yazılar

Orydesign com recentDenizbank Görüntülü Görüşme nasıl yapılırExxen hata kodlarıe-devlet askerlik borçlanmasi sorgulamaVekil taşınmazı kendi adına alabilir miSilverline Fırın kapanmıyorSamsung ses tuşu bozuldu güvenli moddan çıkmıyorAkbank balon ödemeli krediMac CSGO Siyah ekranAnne sütünü artıran besinler Kadınlar Kulübü