Korktuğun Şeyin Başına Gelmemesi İçin Dua 

Korktuğunuz şeyin başına gelmemesi için dua insanları rahatlatmakta ve kötü enerjilerden korumaktadır. Duaların ve surelerin gücü geçmişten bu yana var olan bir şeydir. Birçok insan huzursuz olduğunda veya kötü şeylerin başına gelmemesi için duaların gücüne sığınmaktadır.

Korktuğunuz Şeyin Başına Gelmemesi İçin Hangi Dualar Okunmalıdır?

Korktuğun şeylerin başına gelmemesi için dua çok fazla mevcuttur. Dualar ve sureler sizleri korumaktadır. Dinimiz tarafından duaların ve surelerin bizi koruduğuna dair birçok hadis ve ayet Kuran-ı Kerim’de mevcuttur. Bu dualar sizleri kötü enerjilerden ve hislerden korumaktadır. Korktuğunuz bir şeyin başınıza gelmemesini istiyorsanız eğer gün içerisinde ve özellikle yatmadan önce dua ve süre  okumak sizleri koruyacaktır. Dualar ile okunulması gereken sureler şunlardır.

  • Felak süresi
  • Nas suresi
  • Ayetel Kürsi süresi 
  • Kureyş suresi

Dualar ile okunan bu sureler kötü hissetmeniz durumunda okunduğu takdirde sizleri rahatlatacaktır. Korktuğumuz şeylerin başınıza gelmesini istemiyorsanız bu sureler ile  “Bismillâhillezi lâ yedurru ma’asmihi şey’ün fil erdi ve lâ fissemâi ve hüves-semi’ul alim”  duası yatmadan önce üç kere sabah uyandıktan sonra üç kere okunması sizleri gün boyunca koruyacaktır. Okunan bu dua ve sureler sizlerin başına gelebilecek kötü olaylardan belalardan daima koruyacaktır. Birçok hadisin ve duaların içeriği insanları kötü düşüncelerden ve belalardan korumaktadır. 

İlgili Yazılar

Turkcell meşgulken arayanı görmeAltın ve demir kaç derecede erir6 yaşındaki çocuğun kulak ağrısına Ne iyi GelirBirini doğru yola getirmek için duaKvk nedir muhasebeTürk Telekom internet neden çekmiyorwpmesaj.ml ekşiArveles ateş düşürür müInstagram engelleyen kişinin profilini GörmeSamsung telefonun şarjı çabuk bitiyor