İnternet Işığı Yanıp Sönüyor ⚡️ ÇÖZÜMÜ

İnternet ışığı yanıp sönüyor durumu yaşıyorsanız, ilk olarak modeminizde yer alan internet ışığının sabit yanmamasında herhangi bir sorun olmadığını bilmelisiniz. Zira modem üzerindeki internet bildirimi sabit yanmasa da cihazlarınız internete bağlanabilecektir. Ancak internet ışığında yanıp sönme durumu dahi sabit değilse, kesintisiz şekilde internet kullanabilmek için bazı hususlara dikkat etmeniz ve birtakım işlemler yapmanız gerekecektir.

İnternet Işığı Yanıp Sönüyor

İnternet ışığı yanıp sönüyor sorunu ile karşı karşıyaysanız, öncelikle cihazlarınızdaki interneti kontrol etmelisiniz. Eğer internet bağlantısında herhangi bir sorun yoksa endişelenmenize gerek yoktur. Çünkü internet ışığının yanıp sönmesi genel trafiği temsil etmektedir. Ancak bu noktada internete bağlanamıyorsanız şu yöntemleri deneyebilirsiniz:

İnternet Işığı Yanıp Sönüyor
İnternet Işığı Yanıp Sönüyor
  • ADSL modemi kapatın ve 10 dakika bekledikten sonra modemi tekrar açın.
  • İnternet kablolarının sorunsuz olduğundan emin olun ve yedek kablo ile tekrar bağlantı deneyin.
  • Spliter parçasını yerinden söküp bağlantıyı kontrol edin.

Yukarıdaki listede belirtilen yöntemlerin işe yaramaması durumunda internet sağlayıcınızın müşteri hizmetleri ile iletişime geçmeli ve sorunun profesyonel şekilde giderilmesini sağlamalısınız.

İlgili Yazılar

Ev almak istiyorum devlet desteğigpedit.msc indirBeko çamaşır makinesi kapağı açılmıyorAcilen evlenmek için dualarBirine nasıl moral verilirgib' e-fatura hata kodlarıKarnın sol alt tarafında ağrı nasıl geçerKanal tedavisi olan dişim ağrıyor nasıl geçerRüyada adet olduğunu görmek diyanetZiraat mobil Borsa görünmüyor