DSL Işığı Yanıp Sönüyor

DSL olarak gösterilen ışığın sabit şekilde yanmaması durumunda internet bağlantı sorunları yaşayabilmektedir. Zira DSL ışığının sabit olmaması, internet bağlantısını olumsuz etkilemekte ve internet kullanımının kesilmesine sebebiyet vermektedir.

DSL Işığı Yanıp Sönüyor

DSL ışığı yanıp sönüyor sorunu yaşıyorsanız, bu sorunun farklı etkenlere bağlı olarak meydana gelebileceğini bilmelisiniz. Yaşanan bu problemi çözebilmek adına ise yapabileceğiniz işlemler şu şekildedir:

DSL Işığı Yanıp Sönüyor
DSL Işığı Yanıp Sönüyor
  • İlk olarak modeme güç veren kabloların sağlam olduğundan emin olunuz. Kırık ya da bozuk kablolar internet vermeyeceği için DSL ışığının yanıp sönmesine neden olmaktadır.
  • Kablolarda herhangi bir sıkıntı görülmüyorsa, modemin güç tuşuna basılı tutarak modemi kapatıp 10 dakika bekleyiniz.
  • Modemi kapatıp açma işlemi sayesinde modem kendini yenileyecek ve DSL ışığı sabit şekilde yanmaya başlayacaktır.

Ancak bu işlemlere rağmen DSL ışığı sabitlenmiyorsa, internet sağlayıcı operatör ile görüşmeli ve müşteri hizmetlerinden destek almalısınız. Zira altyapı sorunları ve kişilerin bireysel olarak çözümleyemeyeceği durumlar da DSL sabitliğini bozabilir.

İlgili Yazılar

Setracker yetkili cihazı bekliyor ne demekEvlilik ilanları telefon numaralarıFord Courier Debriyaj SetiAçık Lise sınav girişGrammatomy A1 PDF indirXiaomi ses gitmeme sorunuKilo verememe hangi vitamin eksikliğiGripin nasıl içilirKredi çekebilirmiyim sorgulaBosch Serie 4 çamaşır makinesi sembolleri ve Anlamları