Modemde Adsl ve İnternet Işığı Yanmıyor

Modemde Adsl ve internet ışığı yanmıyor sorunu ile karşılaştığınızda internet bağlantı sorunu yaşayabilirsiniz. Bu sorunu yaşadığınızda ise internette kaliteli zaman geçirmenize ve işlerinizi halletmenize engel olmuş olacaksınız. Bu gibi durumların önüne geçmek için de modeminizdeki sorunu en kısa sürede gidermeniz gerekecektir. Peki, modeminizin Adsl ve internet ışığı yanmıyorsa bu sorun nasıl giderilir?

Modemin Adsl ve İnternet Işığının Yanmamasının Sebepleri Nelerdir?

Modemin Adsl ve internet ışığı yanmıyor sorunu sizleri oldukça sıkıntıya sokacaktır. Çünkü bu durumun birçok sebebi olabilir. Modeminizin Adsl ve internet ışığınızın yanmamasının birkaç sebebi ise şunlardır:

Modemde Adsl ve İnternet Işığı Yanmıyor
Modemde Adsl ve İnternet Işığı Yanmıyor
  • Modeminizin kurulumunda kullanılan kablolarda bir sıkıntı olabilir. Bu yüzden kablolarınızı kontrol etmeniz ve bağlantının doğru yapılıp yapılmadığını anlamanız gerekir.
  • Modeminize bağlanan telefon kablosu kesik olduğu için bu sorunla karşılaşıyor olabilirsiniz.
  • İç tesisat veya evinize gelen bağlantı kablolarında sorun olabilir. Bu durumda teknik servisten yardım almanız gerekir.
  • Modeminizin yazılımından kaynaklı modemde sorun olabilir. Bu durumda modeminizi yaptırmak için şubeye gitmeniz gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bluetooth eşleştirme sorunuPapara hesap onaylama NFCego 61-64 yaş kartı nasıl alınırBilgisayar flash belleği görüyor ama okumuyorultrason nedir ne için kullanılırSD kart okumuyor SamsungHeybetli ve sözü dinlenir olmak için okunacak duaYavru kedim tuvaletini yapmıyorDenizBank kredi borcu sorgulama1.2 puretech motor sorunları