DSL Işığı Yanmıyor ⚡️ (NEDEN?)

DSL ışığı yanmıyor olağan sorunlardan biridir. Bugün evde, işte ve hatta cebimizde sabit bir internet bağlantısına ihtiyacımız her zaman olmaktadır. Cebimizdeki internet bağlantısı GSM hattımız üzerinden sağlanırken, evdeki internet, evimizde internet sağlayıcısının sağladığı DSL bağlantısı üzerinden olmaktadır. Bu internet bağlantısını kullanmamız gereken modemde DSL ışıkları başta olmak üzere birçok farklı ışık yanıyor.

Modeminizin üzerindeki DSL ışığı yanmıyorsa internet sağlayıcınızın ana hattı üzerinden bakır kablo ile evinize ve modeme bağlanan DSL bağlantısı çalışmıyorsa internete bağlanamıyorsunuz demektir. DSL ışıklarının çalışmamasına neden olabilecek birçok farklı faktör vardır.

DSL Işığı Yanmıyor
DSL Işığı Yanmıyor

DSL Işığı Yanmıyor Sebepleri ve Çözümü

DSL ışığı yanmıyor sorununun birçok alternatif sorunu ve çözümü bulunmaktadır.

  • Modemin üzerindeki DSL ışığı yanmıyorsa ve internete bağlı değilseniz ilk yapmanız gereken modemi kapatmaktır.
  • Modeminizi birkaç dakika kapatın. Bu arada modem ısınırsa soğur ve yeniden başlatıldığında olası sorunları ortadan kaldırır.
  • Ayrıca modemin doğrudan duvar prizine bağlı olduğundan emin olun.

Sorun devam ederse, DSL kablosu ile modem arasında temas olmayabilir. Kabloyu çıkarın, toz olup olmadığını kontrol edin, araya giren aygıtları çıkarın ve kabloyu modeme yeniden bağlayın.

İlgili Yazılar

Ziraat CVV kodu öğrenmeKocayı rehbere Kaydetme isimleri DiniArçelik 3650 çamaşır makinesi resetleme2023 kırtasiye yardımı başvurusuSiemens Buzdolabı LED LambasıVakıfBank kredi kartım gözükmüyorevvel cevap 10.sınıf matematik7000 mesaj engeli kaldırmaMezar çökmesi neye işarettiryoutube bu bölgede kullanilamiyor. android