sübhane rabbiyel aliyyil alel vehhab (NE DEMEKTİR?)

“Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab” ifadesi, Arapça bir duadır. Türkçe karşılığı ise “Yüce ve ihsanda bulunan Rabbimi tesbih ederim.” şeklindedir. Bu dua, genellikle namazlarda secdeden kalktıktan sonra söylenir.

Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab’ın Anlamı

Bu dua, Allah’ın yüceliğini ve ihsanını ifade eder. Allah, her şeyden yüce ve her türlü noksanlıktan münezzehtir. O, her türlü ihsanda bulunandır.

Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab’ın Fazileti

Bu duanın faziletiyle ilgili çeşitli hadisler bulunmaktadır. Bu hadislerden birinde, Hz. Peygamber (s.a.v.), bu duayı okuyanın günahlarının bağışlanacağını söylemiştir.

Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab’ın Okunuşu

Bu dua, Arapça olarak şu şekilde okunur:

سُبْحَانَ رَبِّيَ الْعَلِيِّ الْأَعْلَى الْوَهَّابِ

Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab’ın Türkçe Okunuşu

Bu dua, Türkçe olarak şu şekilde okunur:

Sübhane Rabbiyel Aliyyil A'lel Vehhab

Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab’ın Anlamlı Okunuşu

Bu dua, anlamlı olarak şu şekilde okunabilir:

Yüce ve ihsanda bulunan Rabbimi tesbih ederim.

Sonuç

“Sübhane Rabbiyel Aliyyil A’lel Vehhab” ifadesi, Allah’ın yüceliğini ve ihsanını ifade eden bir duadır. Bu duayı okumak, Allah’ı hatırlamak ve O’na hamd etmek için bir vesiledir.

İlgili Yazılar

Sevgilimin WhatsApp mesajları bana gelsinhisse Ziraat Yatırım hisse bakiyesi yetersizFibabanka İstanbulkart kredi başvurusuDikkat eksikliği ilaçları zararlarıEve sürekli fare girmesi ne anlama gelirBaşkasının adına hat kullanmanın cezasıApp Store ve iTunes devre dışı bırakıldıSunny tv sadece PC görüyorAzitro 250 mg reçetesiz alınır mıXiaomi Earbuds sol kulaklık