Popeyes İsrail Destekliyor mu?

Popeye’s, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir fast food zinciridir. 1972 yılında Louisiana’da kurulan şirket, tavuk ürünleriyle ünlüdür. Popeyes, dünya çapında 3.000’den fazla restorana sahiptir.

İsrail-Filistin çatışması, dünyanın en uzun süren çatışmalarından biridir. Çatışmanın son dönemlerde tırmanması, birçok şirketin İsrail’i destekleyip desteklemediğine dair tartışmaları da beraberinde getirmiştir.

Popeyes İsrail’i Destekliyor mu?

Popeyes, İsrail’i doğrudan desteklediğini açıkça belirtmemiştir. Ancak şirket, 2014 yılında İsrail’deki restoranlarında İsrail Savunma Kuvvetleri (IDF) mensuplarına ücretsiz yemek dağıtmıştır. Bu durum, Popeyes’in İsrail’i dolaylı yoldan desteklediği şeklinde yorumlanmıştır.

Popeyes’in Boykotu

Popeye’s’in İsrail’i desteklediği iddiası, bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılanmıştır. Bu kesimler, Popeye’s’i boykot etmeye başlamıştır.

Popeyes’in Boykotu ile İlgili Tartışmalar

Popeyes’in boykotu, İsrail-Filistin çatışması ile ilgili mevcut tartışmaları da alevlendirmiştir. Bazıları, Popeyes’in boykot edilmesinin İsrail’e karşı bir protesto olduğunu savunurken, bazıları ise bu durumun İsrail-Filistin çatışmasını çözmeye yardımcı olmayacağını savunmaktadır.

Sonuç

Popeyes’in İsrail’i destekleyip desteklemediğine dair kesin bir cevap yoktur. Ancak şirketin İsrail’deki restoranlarında IDF mensuplarına ücretsiz yemek dağıtması, Popeyes’in İsrail’i dolaylı yoldan desteklediği şeklinde yorumlanmıştır. Bu durum, bazı kesimler tarafından tepkiyle karşılanmış ve Popeyes’in boykot edilmesiyle sonuçlanmıştır.

Popeyes’in İsrail’i Desteklediğini Savunanlar

Popeyes’in İsrail’i desteklediğini savunanlar şu gerekçeleri ileri sürmektedir:

 • Popeyes, 2014 yılında İsrail’deki restoranlarında IDF mensuplarına ücretsiz yemek dağıtmıştır.
 • Popeyes’in İsrail’deki restoranları, İsrail hükümetinden lisans almıştır.
 • Popeyes’in İsrail’deki restoranları, İsrailli iş insanları tarafından işletilmektedir.
Popeyes İsrail’e Destek Veriyor mu

Popeyes’in İsrail’i Desteklemediğini Savunanlar

Popeyes’in İsrail’i desteklemediğini savunanlar şu gerekçeleri ileri sürmektedir:

 • Popeyes, İsrail’i desteklediğini açıkça belirtmemiştir.
 • Popeyes, İsrail’deki restoranlarında IDF mensuplarına ücretsiz yemek dağıtmasını, sadece bir jest olarak açıklamıştır.
 • Popeyes, İsrail’deki restoranlarını, İsrail hükümetinden lisans almak zorunda kalmıştır.
 • Popeyes’in İsrail’deki restoranları, İsrailli iş insanları tarafından işletilse de, Popeyes’in bu iş insanlarından herhangi bir finansal destek almadığı iddia edilmektedir.

Popeyes’in İsrail’i Desteklememesi İçin Yapabileceği Şeyler

Popeyes, İsrail’i desteklemediğini göstermek için şu adımları atabilir:

 • İsrail’deki restoranlarında IDF mensuplarına ücretsiz yemek dağıtmayı durdurabilir.
 • İsrail hükümetinden restoranlarına lisans almaktan vazgeçebilir.
 • İsrailli iş insanlarından restoranlarını işletmek için destek almamayı tercih edebilir.

Bu adımları atması durumunda, Popeyes’in İsrail’i desteklemediği konusundaki şüpheleri ortadan kaldırması mümkün olabilir.

“Popeyes İsrail Destekliyor mu?” üzerine bir yorum

 1. Bütün yabancı hazır yemek restoranları destekliyor bence. Hiçbirine gitmemek lazım.

Yorumlar kapalı.

Asus bilgisayar ekran açılmıyorGoogle Play geri ödemeZiraat Bankası engellilere faizsiz kredi11.sınıf almanca ders kitabı cevapları özgün yayınlarıTikTok yükleme yapılamıyor hatasıArçelik televizyon internete bağlanmıyorÜniversite onur belgesi nasıl ALINIRFabrikadan ihracat fazlası ürünlerZiraat mobil Borsa görünmüyorSensörlü lamba zaman ayarı nasıl yapılır