Özgür Özel Alevi mi?

Özgür Özel alevi mi? Cumhuriyet Halk Partisine yeni başkan olarak seçilen Özgür Özel hakkında alevi mi? sorusu çıksa sorulmaktadır. Kemal Kılıçdaroğlu son seçimler öncesinde alevi olduğunu beyan etmişti. Bunun üzerine internet kullanıcıları yeni başkan Özgür Özel’in de alevi olup olmadığı ile ilgili araştırmalar yapmaktadır.

Özgür Özel Alevi mi?

Özel’in alevilik ile olan bağlantısı Kılıçdaroğlunun başkan olduğu dönemde, onun siyasi görüşlerini de etkilemiştir. Özel, Alevilerin yaşadığı sorunları gündeme getirmeye çalışan bir siyasetçidir. Alevilerin eşit haklara sahip olması için mücadele etmektedir.

İşte Özgür Özel’in Aleviliği ile ilgili bazı açıklamalar:

  • “Alevilik, benim için sadece bir inanç değil, aynı zamanda bir kültür ve kimlik meselesidir.” (2021)
  • “Alevilerin eşit haklara sahip olması için mücadele edeceğim.” (2020)

Sonuç olarak, Özgür Özel’in net bir şekilde alevi olup olmadığı ile ilgili açıklaması yoktur. Sadece aleviliğe ve alevi olan vatandaşların haklarına karşı saygılı olduğu anlaşılmaktadır.

Derin dondurucu kapak lastiği tutmuyorWifi internet erişimi yokİHLAS Kuzuluk Kaplıca Evleri günlük Kiralık FiyatlarıKayıtlı böyle bir numara yoktur ne DemekSeyyidet Nefise Cübbeli Ahmet Hoca2 ay tarihi geçmiş çikolataEşime gelen WhatsApp mesajları banada gelsinefootball 2023 para hilesi 7.3. 2hz mehdi'nin mesleğiLenovo WiFi kapalı sorunu