Özgür Özel Ne İş Yapar?

Cumhuriyet Halk Partisi başkanlığını kazanan Özgür Özel hakkında ne iş yapar? şeklinde soruların cevaplarını vermek için buradayız. Aslen Eczacı olan Özgür Özel uzun bir süredir siyaset ile ilgilenmektedir.

Özgür Özel Ne İş Yapar?

1999 yılında serbest eczacılığa başladı. Manisa Eczacı Odası’nda 2001-2007 yılları arasında bir dönem genel sekreterlik ve iki dönem oda başkanlığı görevlerinde bulundu. Bu dönemde Manisa Akademik Odalar Birliği’nde dönem sözcülüğü ve başkanlığı görevlerini üstlendi. Ayrıca, Uluslararası Eczacılık Federasyonu, Avrupa Birliği Eczacılık Grubu ve Avrupa Eczacılık Forumu gibi uluslararası örgütlere üyeliği bulunmaktadır.

2007-2011 yılları arasında Türk Eczacıları Birliği’nde bir dönem saymanlık, iki dönem genel sekreterlik görevlerini yürüttü. Aynı dönemde Manisa’yı temsilen TBMM’ye milletvekili seçildi. TBMM’de görev yaptığı dönemlerde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu, CHP Cezaevleri İzleme ve İnceleme Komisyonu, CHP Üniversitelerin ve Öğrencilerin Sorunlarını Araştırma Komisyonu ve TBMM Soma Maden Araştırma Komisyonu üyeliği gibi önemli görevler üstlendi.

25., 26. ve 27. dönemlerde Cumhuriyet Halk Partisi grup başkanvekili olarak CHP’nin TBMM’deki çalışmalarını yönlendirdi. Şu anda CHP TBMM grup başkanı olarak görev yapmaktadır. 2023 yılında yapılacak 38. Cumhuriyet Halk Partisi Olağan Kurultayı’nda genel başkanlık için aday olacağını açıklamıştır. 5 Kasım 2023’te gerçekleştirilen kongrede 2. turda 812 oy ile CHP Genel Başkanı seçilmiştir.

Samsung A11 ekran kapanmıyorPre workout kullanımıSamsung silinen uygulamaları geri getirmeFito pişik kremi kullananlarTelegram çok fazla deneme çözümEski sevgilinin sessizliğiKimsenin hayır dememesi için duaInstagram telefon numarası Silme 2022Passat Elektronik park freni arızasıBeko çamaşır makinesi kapak ışığı sürekli yanıyor