Iphone Aramada Ses Gelmiyor ✔️ (ÇÖZÜM)

Iphone aramada ses gelmiyor ve bu durumu genel olarak yaşıyorsanız, muhtemelen oldukça sinir bozucu bir durumla karşı karşıya olduğunuz söylenebilir.

Iphone Telefonda Arama Esnasında Ses Gelmemesi

Iphone ile arama yaptığınızda ses gelmiyorsa, belli nedenlere göre çözüm önerileri denenebilir. Genel itibariyle telefonu kapama-açma işlemi yaptıktan sonra, telefonlardaki pek çok küçük sorun çözümlenmiş olabiliyor. Bu nedenle öncelikle kapama-açma yaparak, sorunun devam edip etmediğini gözlemleyebilirsiniz.

Iphone ses sorununun hoparlörden kaynaklı olup olmadığını kontrol ederek, Iphone aramada ses gelmiyor sorununun giderilip giderilmediğini takip edebilirsiniz. Hoparlör girişinin engellenmesinde arama esnasında sesin gelmemesi durumu söz konusu olabilmektedir.

  • Telefonun sol tarafındaki ses tuşunun kapalı olabilme olasılığı vardır. Telefonun sesini açarak arama esnasında sesi geri getirebilir, ses kalitesini yükseltebilirsiniz.
  • Bazen yanlışlıkla telefon uçak moduna geçmiş olabilir ve ses gelmemesinin sebebi bu olabilir.
  • Bluetooth açık olduğunda, arama esnasında ses gelmeme durumuyla karşı karşıya kalınabilir. Ayarlar kısmından bluetooth’u kapatarak, ses gelmesini sağlayabilirsiniz.
  • Telefonun hoparlör kısmının temizlenmesi işe yarar olabilmektedir. Temiz bir fırçayla ya da kabuk şeklinde uygun bir temizleyiciyle telefonun hoparlörünü temizleyerek, tekrar ses kontrolü yapabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

  • iPhone konuşurken neden ses gelmiyor?

Böyle bir sorunda yapmanız gereken işlemler sırasıyla; Ayarlar – Genel – Erişebilirlik – Telefon Gürültüsünü Gider seçeneğini pasif hale getirin. Daha sonra ise; Ayarlar – Genel – Erişilebilirlik – İşitme Cihazları – İşitme cihazı özelliğini aktif hale getirin.

  • Ahizeden neden ses gelmez?

Bu sorunun temelinde ahizenin sıvı veya nem teması nedeniyle oksitlenmesi ya da almış olduğu bir darbe veya zamanla kullanımdan kaynaklı olarak tozlanması olabilir.

Iphone Kendi Kendine Kapanıyor ✔️ (ÇÖZÜM)

İlgili Yazılar

fas deprem yardımıAvis kredi Kartsız araç kiralamaPapara onaylı hesapAcun Ilıcalı serveti nereden gelmiştir101 Okey Plus sunucu ile bağlantınızda problem oluştuBilaxten Uyuz ilacıKonut kredisi için kredi notu kaç olmalıDenizbank Görüntülü Görüşme nasıl yapılırtefal express anti-calc ütü kireç temizlemeWindows yazıcı Ekle'yi açamıyor