Apple Kimliği Güncel Değil Hatası Nedir? (Çözümü)

Her ne kadar Apple kullanıcıları ios işletim sisteminin ne kadar stabilize olduğundan bahsetseler de bazen kimlik bilgisi güncel değil gibi tam olarak ne olduğu bile belli olmayan hatalarla karşılaşabiliyorlar. Ben de bu hatayı alan birisi olarak bu sorunu nasıl çözebileceğimi araştırdım.

Apple Kimliği Güncel Değil

Hatanın nedenini internet üzerinde araştırdığımda elle tutulur herhangi bir açıklama göremedim. Daha sonra Apple’ın kendi resmi forumunda bu hata ile karşılaşan birine rastladım. Kendisi Apple Kimliği Güncel Değil Hatası alıyorum diye bir konu açmış fakat bu hata ile ilgili olarak neredeyse kimsenin bir bilgisi olmadığı için cevapsız kalmış.

apple kimlik güncel değil
apple kimlik güncel değil

Hatta bir kişi bu hatanın Apple’ın kronik sorunlarından bir tanesi olduğunu ve güncellemelerle birlikte bu hatayı artık kullanıcılarına göstermemeye çalışacaklarından bahsetmiş.

Apple Kimliği Güncel Değil Hatası Nasıl Çözülür?

2022 yılında Apple’ın kendi resmi destek forumunda bile herhangi bir çözüm göremeyince ben de aşağıdaki adımları uyguladım ve sorun birden ortadan kalktı. Siz de aşağıdaki adımları deneyerek bu kimlik bilgisi hatasından belki kurtulabilirsiniz.

  1. Apple’ın sitesine giriyoruz.
  2. Siteye girdikten sonra karşımıza gelen Apple Kimliği kısmına bilgilerimizi giriyoruz
  3. Ardından parolamızı da girerek başarılı bir şekilde sitede oturum açmış oluyoruz.

Oturum açtıktan sonra bu sefer tekrar telefonumuzdan giriş yapmayı deniyoruz. Eğer giriş yapabilirseniz sorun ortadan kalkmış demektir. Ama sorun hala devam ediyorsa maalesef yapabileceğiniz başka bir şey kalmıyor. Dilerseniz bir Apple Servis’ine telefonunuzu götürebilirsiniz.

Yeni apple kimliği ile güncelleme yapamıyorum?

Bu uygulamalar orijinal olarak diğer Apple Kimliği ile satın alındıysa, bunları Apple Kimliğinizle güncelleyemezsiniz. Bunları silmeniz ve kendi Apple Kimliğinizle satın almanız gerekecektir.

İlgili Yazılar

Instagram müzik bazı hesaplarda kullanılamıyor1 dersten kalınca belge alınır mı 2024255 55 R18 lastik hava basıncı kaç olmalıEn iyi borsa aracı kurumları ekşiDoktor sorgulama sistemiBeko TV ses var görüntü yok Tamir ücretiPostegro benzeri uygulamalar ücretsizGaranti Bankası kredi notu Düşüklere krediREEDERAbrahamson Metodu ücreti