FUSE TEA Boykot mu?

Türkiye’de İsrail’in Filistin’e yönelik saldırıları nedeniyle İsrail mallarına boykot çağrısı devam ediyor. Bu çağrılar üzerine vatandaşlar hangi ürünlerin İsrail’e ait olduğunu merak etmeye başladı. Son günlerde bu merak edilen ürünlerden biri de Fuse Tea oldu.

Peki, Fuse Tea kimin? Fuse Tea hangi ülkenin malı? Fuse Tea İsrail ürünü mü?

FUSE TEA Boykot mu?

Fuse Tea, The Coca-Cola Company tarafından üretilmekte olan bir içecek markasıdır. 2000 yılında Lance Collins ve Paula Grant tarafından kurulan Fuse Tea, ilk olarak Kuzey Kaliforniya’da piyasaya sürülmüştür. 2015 yılında The Coca-Cola Company tarafından satın alınan Fuse Tea, günümüzde Coca-Cola’nın bir yan kuruluşu olarak faaliyet göstermektedir.

Fuse Tea’nın Ülkesi

Fuse Tea, ABD merkezli bir markadır. Ancak, Fuse Tea’nın dağıtım ve satış hakları Nestle’ye aittir. Bu nedenle, Fuse Tea, dünyanın farklı ülkelerinde Nestle tarafından pazarlanmaktadır. Türkiye’de de Fuse Tea’nın dağıtımını Nestle yapmaktadır.

Fuse Tea ve İsrail Boykotu

İsrail mallarına yönelik boykot çağrıları kapsamında Fuse Tea’nın da boykot edilmesi gerektiği yönünde bazı görüşler dile getirilmektedir. Ancak, Fuse Tea’nın ABD merkezli bir marka olması nedeniyle İsrail’e ait bir ürün olmadığı ifade edilmektedir. Bu nedenle, Fuse Tea’nın İsrail malları boykotu kapsamında boykot edilmesi gerektiği görüşü tartışmalı bir konudur.

Sonuç

Fuse Tea, The Coca-Cola Company tarafından üretilen ve Nestle tarafından dağıtılan bir içecek markasıdır. ABD merkezli bir marka olan Fuse Tea, Türkiye’de de Nestle tarafından pazarlanmaktadır.

İsrail mallarına yönelik boykot çağrıları kapsamında Fuse Tea’nın boykot edilmesi gerektiği yönünde bazı görüşler dile getirilse de, Fuse Tea’nın ABD merkezli bir marka olması nedeniyle İsrail’e ait bir ürün olmadığı ifade edilmektedir.

Bu nedenle, Fuse Tea’nın İsrail malları boykotu kapsamında boykot edilmesi gerektiği görüşü tartışmalı bir konudur.

İlgili Yazılar

Esansiyel tremor Bitkisel tedaviTefal ütü Kırmızı Işık Yanıp SönüyorSeboreik dermatit saç dökülmesi durdurmaBu Şarkıya şu anda ulaşılamıyor HatasıSpiral kullananlar Kadınlar KulübüPeşinatsız taksitle araba Veren GalerilerGaranti kimlik tarama iPhoneFord Courier Bluetooth müzik çalmaZiraat bloke KaldırmaYouTube internete bağlı değilsiniz hatası Android