Dost Yoğurt Türk Malı mı?

BİM’in private label (özel marka) ürünü olan Dost markası, Türkiye’nin en çok satan yoğurt ve süt markalarından biri haline gelmiştir. İçim, Sütaş, Pınar, Yorsan gibi birçok markayı geride bırakarak önemli bir konuma ulaşmıştır.

Dost Yoğurt Türk Malı mı?

Dost markalı ürünler, Murat Ülker’in bir süre önce Fransızlara sattığı Ak Gıda tesislerinde üretilmektedir.

Para dergisinin haberine göre, Dost markasının ilk sahibi Yıldız Holding’dir. Murat Ülker’in başlangıçtaki niyeti, bu markayı bir bisküvi markası yapmaktı. BİM’in ilk yıllarında, Mustafa Latif Topbaş ve ekibi Murat Ülker’in elindeki markalardan birini almak istemiş. Murat Ülker, ortağı ve dostu Topbaş’a dört marka önermiş.

Topbaş ve ekibi, Dost markasını tercih edince Ülker de onları kırmamış ve markayı BİM’e devretmiştir. Bu devir, tam anlamıyla bir dost alışverişi olmuştur.

Bu süreç sayesinde Dost markası, Türkiye’nin en çok satan yoğurt ve süt markalarından biri haline gelmiştir.

Postegro benzeri uygulamalar 2023HUAWEI WATCH GT 3 arama yapmıyorSağlık Bakanlığı onaylı Brezilya fönü markalarıArçelik Kahve MakinesiArçelik 2486 CEI Buzdolabı resetlemeYeni Koza IBAN numarasıTuzlu leblebide gluten var mıKablolu kulaklık ses gelmiyor4 yaş kiloArçelik derin Dondurucu elektrik tüketimi