Amazon İsrail’e Destek Veriyor mu?

Amazon, İsrail’de 2037 yılına kadar yaklaşık 7.2 milyar dolarlık bir yatırım planladığını açıkladı. Ayrıca, e-ticaret devi Amazon, İsrail’de Amazon Web Services (AWS) veri merkezlerini faaliyete geçirdi.

Amazon İsrail’e Destek Veriyor mu?

Amazon’un İsrail’deki bulut hizmetlerinin, ülke hükümetinin uygulamalarını çalıştırmasına ve verileri İsrail’de bulunan veri merkezlerinde depolamasına izin verileceği belirtiliyor.

İsrail Maliye Bakanlığı Mali Müşaviri Yali Rothenberg, “Bulut hizmetlerinin kurulması, önemli devlet iş yüklerini buluta taşımamızı sağlayacak ve bunun kamu sektöründeki dijital dönüşümü hızlandırmamıza yardımcı olacağından eminiz” dedi.

Amazon’un İsrail’deki yatırımının, İsrail’in Gayri Safi Yurtiçi Hasılasına 13.9 milyar dolarlık bir katkı sağlayacağı bildirildi. Amazon Web Services (AWS), Netflix, General Electric ve Sony gibi şirketler tarafından kullanılan bulut bilgi işlem platformudur ve İsrail’de veri merkezlerini devreye aldı.

Genişlemeyle birlikte şirket, AWS’nin 32 coğrafi bölgede kullanıma sunulacağını ifade etti ve İsrail’deki yatırımının ülkenin ekonomisine önemli bir katkı sağlayacağını vurguladı.

Hemşire olmak için lisede hangi Bölüm OkunmalıHelix piercing işlemi nasıl yapılırBeyaz saçlara çözüm eczanelerdeSpor Toto 10 bilen para alır miEvli birinin Rüyada adet olduğunu görmesilms.eba.gov.tr uzaktan eğitimKulak ağrısına iyi gelen ağrı kesicilerÜlseratif kolitten kurtuldumInstagram Kahve dumanı efektiAcun Ilıcalı Serveti Ne Kadar 2023