Bosch Buzdolabı Alarm Nasıl Kapatılır?

Bosh buzdolabı alarm nasıl kapatılır” konusu için öncelikle alarmın neden kaynaklandığını bilmek gerekiyor. Bosh buzdolaplarında alarm birkaç sebepten dolayı olur. Eğer buzdolabında enerji kesilip geldiyse alarm yanıp söner. Bu durum 5-10 dakika sürmektedir. Buzdolabı arızalıysa, kapısı açık kaldıysa, motoru çalışmıyorsa Borsh buzdolapları alarm vermeye başlar.

Bosh Buzdolabında Alarmı Kapatma

Bosh buzdolabı alarm nasıl kapatılır” işlemi için şu adımları takip etmeniz gerekiyor;

  • İlk olarak alarm tuşunun açık olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Alarm tuşu açıksa kapatılmalıdır.
  • Alarm resetleme işlemi yapıldıktan sonra hala problem sürüyorsa yukarıda belirttiğimiz problemlerin olup olmadığı kontrol edilmelidir.
  • Buzdolabının arızalı olup olmadığı incelenmelidir.
  • Buzdolabının kapısı açıksa o kapatılmalıdır.
  • Son olarak buzdolabının motoruna bakılmalıdır.

Sıraladığımız problemlerden herhangi biri varsa öncelikle onlar giderilmelidir. Buzdolabında alarm tuşuna basınca dondurucudaki en fazla olan sıcaklığı gösterir. Bu aşamadan sonra ses durur. Fakat alarm düğmesinin kendisiyle birlikte ekran üzerindeki sıcaklık ve yazı ayarları esas değere ulaşıncaya dek yanmaya devam eder.

İlgili Yazılar

Peygamberimizin doğum ve ölüm tarihi DiyanetHıçkırık ilacıYüz felci geçirenlerin yorumları tedavisiRise of Kingdoms medeniyet değiştirmeClio 4 Lastik Basınç SensörüSinger C5205 C4 hatasıKocayı rehbere Kaydetme İsimleri Kadınlar KulübüZiraat Bankası işlem rumuzu NedirKwellada nasıl KullanılırDr Gusto Vanilya Özütü Helâl mi