Borsada Fiyat Adımı Nedir? Yeni Düzenleme

Borsa İstanbul’da yatırım yapan bir çok kişiye mesaj ve mail olarak bugün fiyat adımı değişikliği bilgisi gönderildi. Bunun üzerine yatırımcılar borsada fiyat adımı nedir? Fiyat adımı değişikliği nedir? gibi aramalarla bu konu hakkında bilgi sahibi olmak istediler.

Borsada Fiyat Adımı Nedir?

Fiyat adımı; her pay fiyatı için bir defada gerçekleşebilecek en küçük fiyat değişimi ifade eder. Baz fiyat; bir payın gün boyunca işlem görebileceği alt ve üst fiyat limitlerinin belirlenmesine esas teşkil eden fiyattır. Baz fiyat bir önceki işlem gününün kapanış fiyatı ile hesaplanır.

Fiyat Adımı Değişikliği Ne Zaman?

Değerli Yatırımcımız , 06.11.2023 tarihi itibarıyla Pay Piyasasında fiyat adımı ve kotasyon yayılma aralıkları düzenlemeleri ile borsa yatırım fonlarında açılış seansı uygulanmasına yönelik değişikliklere gidilecektir.

Yatırımcılar daha fazla bilgi için yatırım hesabının bulunduğu yerler ile iletişime geçebilirler.

Sirke ile mantar tedavisiInstagram iki faktörlü kimlik doğrulama SMS gelmiyorMadecassol krem bebeklerde kullanılır mı36 Ay taksitle MobilyaBanyoya çamaşır makinesi nasıl bağlanırKumrallara hangi renk kıyafet yakışırAnne sütünü artıran besinler Kadınlar KulübüKredi kartı cc nasıl yapılırVodafone internet sorunu son dakikatelefon kulaklık görmüyor. bluetooth