21 Günde Evlenme Duası

21 günde evlenme duası ile bekâr olanlar, mutsuz ve evlenmek isteyenler, kavuşamayan ve ayrılan sevgililer kavuşarak kısa sürede hayırlı bir izdivaç yaparlar. Duanın iyi niyetle ve temiz kalple okunması gerekir. Hayırsız, şer için niyet edilmesi kişiye zarar ve huzursuzluk verir. İyi niyetle, temiz kalple yapılırsa hayırlara vesile olur ve kabul edilir. Etkisi güçlü ve kısa sürede gerçekleşen duanın, abdest alınarak, şükür namazı ardından okunması kısa sürede tecelli etmesini sağlar.

21 Günde Evlenme Duası

Evlenmek isteyen kadın ve erkekler tarafından okunan dua 2 rekât şükür namazı sonrasında kıbleye dönülerek eller açılarak yapılır. Allah içten duayı, yakarışı ve istekleri görür ve anlar. Kısa sürede olumlu sonuç sağlanır. 21 günde evlenme duası nasıl yapılır:

  • Abdest alınarak kararlı bir şekilde niyet edilerek besmele ile başlanır.
  • Kıbleye dönülerek namaz kılınır ve şükredilir.
  • Sabah ezanından önce kalkılarak 5 gün boyunca niyet ve duaya devam edilir.
  • Yedi kere Fatiha suresi, Nas suresi, Felak suresi ve bir kere Ayetel Kürsi duası okunur.
  • Dua sonrası dilek ve istek tekrarlanarak Allah’a yalvarılır.

Fatiha Suresi

Bismillahirrahmanirrahim.
El hamdü lillahi rabbil alemin. Er rahmanir rahıym. Maliki yevmid din. İyyake na’büdü ve iyyake nesteıyn. İhdinas sıratal müstekıym. Sıratallezine en’amte aleyhim ğayril mağdubi aleyhim ve lad dallin. (amin)

Nas suresi

Kul e’ûzü birabbinnâs. Melikinnâs. İlâhinnâs Min şerrilvesvâsilhannâs. Ellezî yüvesvisü fî sudûrinnâsi. Minelcinneti vennâs

Felak suresi

Kul e’ûzü birabbil felak. Min şerri mâ halak. Ve min şerri ğasikın izâ vekab. Ve min şerrinneffâsâti fil’ukad. Ve min şerri hâsidin izâ hased

Ayetel Kürsi duası

Allahü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, Lâ te’huzühû sinetün ve lâ nevm. Lehû mâ fis-semâvâti vemâ fil ard. Menzellezî yeşfeu indehû illâ biiznihi, ya’lemü mâ beyne eydîhim, vemâ halfehüm, velâ yühîtûne bişey’in min ilmihî, illâ bimâ şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel ard, Velâ yeûdühü hıfzuhumâ ve hüvel aliyyül azîm.

Sıkça Sorulan Sorular

21 Günde Evlenme Duası nedir?

21 Günde Evlenme Duası, bir kişinin evlenme niyetiyle yaptığı ve 21 gün boyunca düzenli olarak tekrarladığı bir duadır. Bu dua, evlilik için en uygun eşin bulunmasına yardımcı olacağına inanılmaktadır.

Bu dua nasıl yapılır?

21 Günde Evlenme Duası, her gün aynı saatte ve aynı yerde yapılmalıdır. Kişi, önce abdest almalı ve ardından 3 adet Fatiha Suresi okumalıdır. Daha sonra, 313 defa “Ya Latif” ismi zikredilmelidir. Dualar, kalbin samimi bir şekilde niyet edilerek yapılmalıdır.

21 Günde Evlenme Duası’nın etkisi ne zaman görülür?

Bu dua, düzenli olarak ve samimi bir şekilde yapılırsa etkisini gösterir. Ancak ne zaman ve nasıl sonuç vereceği kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Duanın etkisi, kişinin niyetine, sabrına ve Allah’ın takdirine bağlıdır.

Sadece bu dua yaparak evlenebilir miyim?

Bu dua, kişinin evlenmesi için Allah’a yakarması için bir vesiledir. Ancak evlenmek için sadece dua etmek yeterli değildir. Kişinin kendisini de geliştirmesi, çevresindeki insanlarla sosyal bağlarını güçlendirmesi ve Allah’ın izniyle uygun bir eşle karşılaşması gerekmektedir.

21 Günde Evlenme Duası, herkes için uygulanabilir mi?

Evet, herkes bu duayı yapabilir. Ancak bu dua, kişinin inancına, niyetine ve samimiyetine bağlıdır. Eğer kişi gerçekten evlenme niyetiyle dua ederse ve kalbiyle bağlanırsa, dua etkisini gösterebilir.

İlgili Yazılar

Opel Astra tavan lambası nasıl yanıyorBackstabber çeviriDenizbank on onaylı kredi mesajıGöze kaçan metal çapak nasıl çıkarılırTişörtlerin koltuk altı kokusu nasıl GiderilirHanefi mezhebine göre akika kurbanıOsram kumanda resetlemeSpor Toto 10 bilen para alır miMi Stick inat TV YÜKLEMECiğer ishale iyi gelirmi