Haksızlık Yapanın Pişman Olması İçin Dua

Haksızlık yapanın pişman olması için dua, haksızlığa uğramış, ilahi adalete sığınan kişilerce merak edilen bir duadır. Şirk koşmaktan kaçınan ve Allah’ın adaletine güvenen kişiler; haksızlığa uğradıklarında dua ederek Allah’tan yardım istemelilerdir.

Haksızlık Yapan Kişiyi Pişman Etmek İçin Dua

Haksızlık yapan kişiyi pişman etmek için dua arayan kişiler, Allah’ın adaletine güvenen kişilerdir. Zan altında bırakılan, kalbi kırılan, haksızlığa uğrayan kişiler şu duayı okuyabilirler;

Bismillahirrahmanirrahim

“Allahumme ya mevdiü küllü şekva hifyetin veya kaşifü küllü beliyyetin ya münci Musa ve Muhammed ve İbrahim-ül Halil salavatü-llahi ve selamühü aleyhim ecmain. üduke ya elhi deamin mineşşitdete gafeti daüfet kuvvetehü ve kallet hiletühü duael garikul melhuf ellezi la yecidü li keşfi ma bihi illa ente ya errahmerahimin . Ekşif anna nezile bina min aduvvina ve adüvvike eşşeytan-irrecim. Ya Rabbel Alemin inneke ala küllü şey’in kadir,ve egusai ,Ya Allah,Ya Allah, Allahümme ya Badiü la bidayete leke,ya daimü la nifade leke,Ya Hay,Ya Mühyil mevta ya kaimen ala küllü nefsin bima kesebet,ilahi ente Allah-ül azizül Cebbar. La ilahe İlla Ente ilahen vahiden. Es’elüke bil kelimatil tamat el emnü vel afvü vel afiyete vel müafat el daimetü fiddini veddünya vel ahireti vel ehel,vel cesed vel mal , vel veled, vel müslimine ecmain. Ya Rabbel Alemin,inneke ala küllü şey’in kadir. Verhamni birahmetike ya erhamürrahimin. Vekşif anni ma nezile bi min dıykün ve küllema eredtü. ve hallisni halasan cemilen ya Rabbül Alemin.

· Yukarıda yer alan duayı okuyan kimseler, kendilerine haksızlık yapan kişilerin pişman olmasını ve vicdan azabı çekmesini sağlarlar.

· Çok tesirli olan bu dua sayesinde, ilahi adalete sığınan kişiler hızla sonuç almaktadırlar.

Bir kişiyi Allah’ın adaletine teslim etmek için okunan dua günah değildir. Her dua gibi bu dua da Yüce Allah’tan yardım istemek, O’nun adaletine sığınmak için okunan bir duadır ve dinen hiçbir sakıncası yoktur. Haksızlığa uğrayan kişinin Allah’tan yardım istemesi; kalbe serinlik verir, Yaradan ile arasındaki bağı güçlendirir. Haksızlığa uğrayan kimseler unutmamalıdır ki; Yüce Allah’ın adaleti, er ya da geç yerini bulur.

İlgili Yazılar

yüz felci 3. dereceISGYO Hisse yorumDöküm tost makinesi ilk temizliğiYurtdisi Evlilik ilanları 2023Modern okul çantalarıBosch mikrodalga resetlemeKediyi barınağa bırakmak günah mıPhilips Lumea neden kırmızı ışık yanıyorWNT com TR1 saatte aratan dua