Ziraat Bankası 3D Secure Şifre Gelmiyor

Ziraat bankası 3D secure şifre gelmiyor sorunuyla karşılaşmak bazı zamanlar söz konusu olabilmektedir. Tekrar tekrar denenmesine rağmen bu sorun düzelmeyebilir. 3D secure internet alışverişlerinde kredi kartları ve banka kartlarının güvenli olması adına geliştirilmiş bir sistemdir. Eğer kartla internet üzerinden alışveriş yapılıyorken 3D secure şifresi gelmediyse bankadan, telefondan veya bulunulan konumdan kaynaklı olabilir. Bu özellikle geçmişteki yapılan alışverişler de görülebilmektedir. Ziraat bankası web sitesi aracılığıyla geçmiş işlemler seçeneğinden yapılabilir.

Ziraat Bankası 3D Secure Şifre Gelmiyor
Ziraat Bankası 3D Secure Şifre Gelmiyor

Ziraat Bankası 3D Secure Şifre Gelmiyor Sorunu Nasıl Düzelir?

Ziraat bankası 3D secure şifre gelmiyor nasıl düzelir konusu merak edilir. Alışveriş esnasında 3d secure şifresi alınmadıysa ilk olarak kartın 3D güvenlik sisteminin kapalı olabileceği akla gelmelidir. Kontrol edildiğinde kapalı olduğu fark edildiyse banka ile görüşerek çözüm bulunabilir. Müşteri temsilcisine karşılaşılan sorundan bahsedilir ve kısa sürede yardım alınmış olunur. Diğer çözme yollarını maddeler halinde sıralayalım;

  • Kullanılan mobil hat değiştiyse banka aranarak bloke kaldırılır.
  • Bloke yoksa eğer banka sistemlerinden kaynaklı olabilir.
  • Uygulama varsa kaldırılıp yeniden kurulabilir.

Sorun giderilmediyse Ziraat bankası müşteri hizmetleri aranılarak çözüm getirilebilir.


Sıkça Sorulan Sorular

Ziraat Bankası 3D Secure şifremi alamıyorum, ne yapabilirim?

Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek 3D Secure şifre talebinde bulunabilirsiniz. Şifreniz oluşturulduktan sonra, cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir.

Ziraat Bankası 3D Secure şifremi unuttum, ne yapmalıyım?

3D Secure şifrenizi unuttuysanız, Ziraat Bankası internet bankacılığına giriş yaparak şifre değiştirme seçeneğini kullanabilirsiniz. Ayrıca, Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle de iletişime geçerek şifre yenileme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası 3D Secure şifrem neden çalışmıyor?

3D Secure şifreniz doğru olmasına rağmen çalışmıyorsa, öncelikle internet bağlantınızı kontrol edin. Ayrıca, bankanızın 3D Secure hizmetinde bir sorun olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Sorun devam ederse, Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek yardım alabilirsiniz.

Ziraat Bankası 3D Secure şifresi ne kadar süre geçerli?

Ziraat Bankası 3D Secure şifresi 180 gün (6 ay) geçerlidir. Şifrenizin süresi dolduğunda, yeni bir şifre oluşturmanız gerekmektedir.

Ziraat Bankası 3D Secure şifresi nasıl oluşturulur?

Ziraat Bankası müşterileri, internet bankacılığı veya mobil bankacılık uygulaması üzerinden 3D Secure şifresi oluşturabilirler. Şifreniz oluşturulduktan sonra, cep telefonunuza SMS olarak gönderilecektir. Ayrıca, Ziraat Bankası müşteri hizmetleriyle iletişime geçerek de 3D Secure şifre talebinde bulunabilirsiniz.

İlgili Yazılar

gpedit.msc açılmıyor windows 7Vodafone Netflix hediye KoduCannot determine a valid Java Home hatasıAkülü araba şarj aleti kırmızı ışıkExxen Üyelik alamıyorumDeutz Fahr kaç litre yağ alırOzleyen erkek ne zaman ararvalorant 4 sezon 2. kısım ne zaman bitiyorTüm güncellemeleri yapInstagram 48 saat dolduktan sonra görüntüleyenler listesi