Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor ✔ (ÇÖZÜMÜ)

Xiaomi telefonu bilgisayar görmüyor, sorunu ile bazen karşılaşılsa da çözümü oldukça basittir. Xiaomi, bilgisayar bağlanabilme özelliği olan telefon markalardan biridir. Bu özelliğinden dolayı birçok kişi tarafından sıkça tercih edilir.

Telefon bilgisayara bağlandığında video ve fotoğraf gibi birçok verinin bilgisayara kaydedilmesi sağlanmaktadır. Tersi olarak veriler, bilgisayardan telefona kolaylıkla aktarılabilmektedir.

Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor, Sorunu Nasıl Çözülür?

Xiaomi telefonu bilgisayar görmüyor, sorunu ile karşılaşıldığında bazı kontrollerin yapılması gerekir. Bu kontroller:

  • USB kablosu kontrol edilmelidir.
  • USB girişi kontrol edilmelidir.
  • USB sürücüsü kaldırılmalıdır.
  • USB hatalarına bakılarak gerekli ayıklamalar yapılmalıdır.
  • Ekran kilidi kaldırılmalıdır.
Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor
Xiaomi Telefonu Bilgisayar Görmüyor

Ekran kilidinin kaldırılması, birçok kişi tarafından bilinmez. Ancak ekran kilidi olduğunda telefon ile bilgisayar arasında bağlantı kurulması mümkün değildir. Telefon ile bilgisayar birbirine bağlanmadan önce güvenlik amaçlı Xiaomi telefonları izin ister. Ekran kilidi kaldırılmadığında ya da izin verilmediğinde telefon ile bilgisayar arasında bağlantı kurulamaz.

Tüm kontroller yapılmasına rağmen problem devam ediyorsa bilgisayar ya da telefonda teknik bir arıza olabilir. Bunun için de yetkili servislerden destek alınmalıdır.

Mi telefonum neden PC’ye bağlanmıyor?

Mi cihazınızdaki Ayarlar seçeneğine gidin. Ayarlarda “Telefon Hakkında” seçeneğini bulacaksınız. Aç onu. Telefon Hakkında bölümünde “MIUI Sürümü” seçeneğini bulacaksınız. Bu seçeneğe 7 kez tıklayın. Bunu yaparak, Mi cihazınızda Geliştirici Seçeneğini başarıyla etkinleştireceksiniz.

USB tethering neden Mi telefonunda çalışmıyor?

1. USB kablosu bağlantısı sağlam değil, sorun ya USB kablosunda ya da akıllı telefonunuzdaki veya dizüstü bilgisayarınızdaki/PC’nizdeki USB bağlantı noktasında olabilir. 

2. Desteklenecek ağ bağdaştırıcısı için dizüstü bilgisayarda/PC’de yazılım güncellenmemiş.

Dosyaları Xiaomi’den PC’ye nasıl aktarırım?

Öncelikle, bilgisayarınıza Mi PC Suite’i kurun ve başlatın ve Mi cihazınızı buna bağlayın. Bağladıktan sonra, bilgisayarınıza dosya aktarım modu aracılığıyla veri çıkarma erişimi verin. Adım 2. Uygulama, cihazınızı otomatik olarak algılayacak ve anlık görüntüsünü gösterecektir.


Sıkça Sorulan Sorular

Xiaomi telefonum bilgisayarım tarafından görülmüyor, ne yapabilirim?

Bu sorunun nedeni, telefonunuzda USB hata ayıklama modunun açık olmaması olabilir. USB hata ayıklama modunu açmak için Ayarlar> Telefon Hakkında> Yazılım Bilgisi> Yapı Numarası’na dokunarak geliştirici seçeneklerini etkinleştirin. Daha sonra Ayarlar> Ekran> Geliştirici seçenekleri altında USB hata ayıklama modunu açın.

Xiaomi telefonum bilgisayarımda görünmüyor, ne yapabilirim?

Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladığınızda, telefon ekranının üst kısmında bildirim çubuğuna dokunun ve “USB şarj cihazı” seçeneğini değiştirin. “Veri aktarımı” seçeneğini seçin ve telefonunuz bilgisayarınızda görünmelidir.

Xiaomi telefonumu bilgisayara bağladığımda, dosyaları aktarmak için gereken sürücüleri nereden bulabilirim?

Xiaomi telefonlar için sürücü yüklemeniz gerekmez. Telefonunuzu bilgisayarınıza bağladıktan sonra, “USB şarj cihazı” seçeneğini “Veri aktarımı” olarak değiştirin ve telefonunuz bilgisayarınızda dosya aktarmak için hazır olacaktır.

Bilgisayarımda Xiaomi telefonumu görmek için hangi USB kablosunu kullanmalıyım?

Xiaomi telefonunuzu bilgisayarınıza bağlamak için orijinal Xiaomi USB kablosunu kullanmanız önerilir. Ayrıca, diğer USB kablolarının sorunlara neden olabileceğini unutmayın.

Xiaomi telefonumu bilgisayara bağlayamıyorum, ne yapabilirim?

Bu sorunun nedeni, telefonunuzda USB hata ayıklama modunun açık olmaması, telefonunuzun şarjının bitmiş olması, USB kablosunun bozuk olması veya bilgisayarınızda uygun sürücülerin bulunmaması olabilir. Yukarıda verilen çözümleri deneyin veya sorun devam ederse farklı bir USB kablosu veya başka bir bilgisayar deneyin.

İlgili Yazılar

Penfloks 500 mg boğaz ağrısına iyi gelir miBiorezonans çölyak yorumlarıel-vehhab mutluluğun şifresiDiş eti şişmesi Nasıl geçerSabancı Vakfı bursPos cihazı Ne demekInstagram ağ başarısız olduiPhone 11 kendi kendine ekran görüntüsü alıyorSpotify Blend Nasıl YapılırSpotify playlist beğenince bildirim gider mi