Üniversite Onur Belgesi Nasıl Alınır?

Üniversite onur belgesi nasıl alınır sorusu en çok mezun olmak üzere olan üniversite öğrencilerinin yakından ilgilendikleri ve merak ettikleri bir sorudur. İlkokul ve lise dönemlerinde başarıyı pekiştirip motivasyonu artıran belgeler; teşekkür belgesi, takdir belgesi ve onur belgesidir. Bu belgelerin hepsi de başarılı öğrencilere verilmektedir.

Üniversitede bu tür belgelerin alınıp alınmadığı ise merak edilmektedir. Üniversitede onur belgesi almak mümkündür ve tıpkı ilkokul ile liselerde olduğu gibi başarı kriteri vardır. 

Onur Belgesi Almanın Kriterleri Nelerdir?

Üniversitelerde mezun olmak için belli kriterler olduğu gibi belge almak için de belli kriterler mevcuttur. 

Onur belgesi almak için gereken kriterler şöyle sıralanabilir;

  • Herhangi bir sebepten dolayı disiplin cezası almamış olmak gerekmektedir.
  • Genel not ortalamasının 3 veya üzeri olması gerekmektedir. Not ortalaması 3 olan öğrenciler “onur”, 3,50 ve üzeri olan öğrenciler “yüksek onur” öğrencisi kabul edilmekte ve buna göre belge almaktadırlar.

Gerekli kriterleri yerine getiren öğrenciler diplomalarına ek olarak belge alabilmektedirler.

İlgili Yazılar

Beko 24 ay taksit iPhoneBatmakta olan bir geminin yardıma ihtiyacı olduğunda çekeceği mesajın kategorisi ne olurVodafone internet kullanılamıyor1 aylık sigortam var kredi Çekebilir miyimKumru Piresi nasıl temizlenirAkbank halka arz listesiDenizBank kredi borcu sorgulamaSnapchat Meo şifresi nasıl alınırSpotify playlist beğenince bildirim gider miTeheccüd namazı Sırları