Türk Hava Yolları (THY) Öğrenci İndirimi Olmuyor Mu?

Türk Hava Yolları (THY), 2023 yılı itibarıyla öğrencilere yönelik %25 indirimli uçak bileti kampanyasını durdurmuştur. Bu nedenle, THY’den uçak bileti satın alan öğrenciler artık indirimli ücretten yararlanamamaktadır.

İndirim Neden Durduruldu?

THY’nin öğrenci indirimi kampanyasını durdurmasının birkaç nedeni olduğu düşünülmektedir. Bunlardan biri, artan maliyetler nedeniyle şirketin karlılık oranını korumaya çalışmasıdır. Diğer bir neden ise, öğrenci indiriminin diğer yolculardan haksız rekabet yaratması olarak gösterilmektedir.

İndirim Ne Zaman Başlayacak?

THY’nin öğrenci indirimi kampanyasını yeniden başlatıp başlatmayacağı henüz belli değildir. Şirket, bu konuda henüz bir açıklama yapmamıştır.

Öğrenciler Ne Yapabilir?

THY’den uçak bileti satın almak isteyen öğrenciler, indirimli ücretten yararlanmak için alternatif kampanyalara yönelebilirler. Bu kampanyalar arasında, Miles&Smiles üyesi olan öğrencilere sunulan %25 indirim, Milli Eğitim Bakanlığı resmi burslu öğrencilere sunulan %25 indirim ve erken rezervasyon indirimleri yer almaktadır.

İç Hat Uçuşlarında Öğrenci İndirimi

THY, 2022 yılı sonuna kadar yürürlükte olan öğrenci indirimi kampanyası kapsamında, iç hat uçuşlarda %25 indirim sunmaktaydı. Bu indirim, baz ücret üzerinden uygulanmaktaydı ve vergiler dahil değildir. Promosyon sınıflarında (V/P/W/U/F/G) indirim uygulanmamaktaydı.

Ercan Havalimanı Uçuşlarında Öğrenci İndirimi

THY, 2022 yılı sonuna kadar yürürlükte olan öğrenci indirimi kampanyası kapsamında, Ercan Havalimanı’na yapılan uçuşlarda %15 indirim sunmaktaydı. Bu indirim, baz ücret üzerinden uygulanmaktaydı ve vergiler dahil değildir. Promosyon sınıflarında (V/P/W/U/F/G) indirim uygulanmamaktaydı.

Öğrenci İndirimi Nasıl Uygulanır?

THY’den uçak bileti satın alırken öğrenci indiriminden yararlanmak için, biletinizi online olarak satın alırken veya çağrı merkezinden rezervasyon yaparken “öğrenci” yolcu tipi seçmeniz gerekmektedir. Biletinizi satın aldıktan sonra, havaalanında uçuşunuza check-in yaparken öğrenci indiriminizin geçerli olduğunu gösteren belgeleri ibraz etmeniz gerekmektedir.

Öğrenci İndirimi Belgeleri

THY’den uçak bileti satın alırken öğrenci indiriminden yararlanmak için, aşağıdaki belgelerden birini ibraz etmeniz gerekmektedir:

  • Üniversite öğrencisiyseniz, öğrenci kimlik kartınızın bir kopyası
  • Yüksekokul öğrencisiyseniz, öğrenci kimlik kartınızın bir kopyası
  • Açık öğretim öğrencisiyseniz, öğrenci kimlik kartınızın bir kopyası
  • Milli Eğitim Bakanlığı resmi burslu öğrenciyseniz, bursluluk belgenizin bir kopyası

Öğrenciler İçin Ucuz Uçak Bileti Alma İpuçları

THY’den uçak bileti satın alırken öğrenci indiriminden yararlanamıyor olsanız bile, aşağıdaki ipuçları ile ucuz uçak bileti bulabilirsiniz:

  • Erken rezervasyon yapın. Uçuşlara ne kadar erken rezervasyon yaptırırsanız, o kadar ucuz bilet bulabilirsiniz.
  • Hafta içi uçun. Hafta sonları uçuşlar daha pahalıdır.
  • Esnek olun. Kalkış ve varış tarihleriniz arasında esneklik bırakırsanız, daha uygun fiyatlı biletler bulabilirsiniz.
  • Uçak bileti karşılaştırma sitelerini kullanın. Farklı havayolları ve seyahat acentelerinin fiyatlarını karşılaştırarak, en uygun fiyatlı bileti bulabilirsiniz.

Sonuç

THY’nin öğrenci indirimi kampanyasını durdurması, öğrenciler için üzücü bir haberdir. Ancak, yukarıda verilen ipuçları ile yine de ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.

Türk Telekom internet erişimi yokParol serum etkisi ne kadar sürerSurhubad Duası okuyanların YorumlarıManifest 777 ne demekAteş ölçer error veriyorSpotify çalma listemi dinleyenlerUPS Kargo takipBanka altın hesabı yorumlarıinstagram e-posta onaylama sorunuWhatsApp mavi tik hilesi