Troy Yurtdışında Geçerli mi?

TROY, Türkiye’nin yerli ödeme sistemidir. 2013 yılında kurulmuştur ve 2016 yılında Türkiye’de kullanıma sunulmuştur. TROY logolu banka kartları ve kredi kartları, Türkiye’deki tüm bankalara ait ATM ve POS cihazlarında kullanılabilmektedir.

Troy Yurtdışında Geçerli mi?

TROY kartları, 2022 yılından itibaren yurtdışında da kullanılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda, TROY, Discover ve Diners Club ödeme sistemleri ile iş birliği yapmıştır. Bu iş birliği sayesinde, TROY logolu kartlar, Discover ve Diners Club üyesi kuruluşların ATM ve POS cihazlarında kullanılabilmektedir.

TROY logolu kartların yurtdışında kullanılabildiği ülkeler şu şekildedir:

  • Discover üyesi ülkeler: 185 ülke
  • Diners Club üyesi ülkeler: 160 ülke

Bu ülkelerde bulunan TROY logolu ATM’lerden nakit çekilebilir ve TROY logolu POS cihazlarında alışveriş yapılabilir.

TROY logolu kartların yurtdışında kullanılabilmesi için, kartın geçerlilik süresinin dolmamış olması ve kartın üzerinde bulunan CVV/CVC kodunu doğru girmek gerekmektedir.

troy yurtdışında geçerli mi?

TROY logolu kartların yurtdışında kullanılabilmesiyle birlikte, Türk vatandaşlarının yurtdışı seyahatlerinde daha rahat alışveriş yapabileceği ve nakit ihtiyacını karşılayabileceği düşünülmektedir.

TROY Yurtdışında Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

TROY logolu kartların yurtdışında kullanılabilmesiyle birlikte, bazı noktalara dikkat edilmesi gerekmektedir. Bu noktalar şu şekildedir:

  • TROY logolu kartın geçerlilik süresinin dolmamış olması gerekmektedir.
  • Kart üzerinde bulunan CVV/CVC kodunu doğru girmek gerekmektedir.
  • TROY logolu ATM’lerden nakit çekilirken, bankanın belirlediği işlem ücreti alınmaktadır.
  • TROY logolu POS cihazlarında alışveriş yaparken, kartın geçerli olduğu ülkeye göre işlem ücreti alınabilmektedir.

TROY logolu kartların yurtdışında kullanılmasıyla ilgili daha fazla bilgi için, kartınızın bağlı olduğu bankanın müşteri hizmetlerine danışabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Garanti BBVA Mobil onay kodu gelmiyorTamprost ne zaman etki ederEpson l3110 kağıt almıyorGenital bölge buz lazer epilasyon Kadınlar KulübüKombinin altındaki borudan su damlıyorDaikin kombi sıcaklık ayarı Nasıl YapılırInstagram takibi Bırakanlar girişSinger BRİLLİANCE c2 hatasıMuayenesiz araç bağlanır mı 2023Ukrayna evlilik Ajansı