Toshiba Laptop Açılırken Siyah Ekranda Kalıyor

Toshiba laptop açılırken siyah ekranda kalıyor sorunu neredeyse her Toshiba kullanıcısının başına gelebilen çok yaygın bir hatadır. Bazen Toshiba cihazlarda kritik şekilde sıkıntılar meydana çıkabilir. Bu hata meydana geldiğinde, net bir fikir veren belirli şekilde bir hata kodu veyahut herhangi bir bildirim almazsınız. Bu hata, toplu bir Windows işletim sistemi güncellemesi yapılırken de ortaya çıkabilir. Bu yüzden hatanın ana kaynağını bulabilmek için çaba göstermelisiniz.

Toshiba Laptop Siyah Ekran Sorunu Çözümü

Siyah ekran sorunu birçok faktöre bağlı olarak meydana gelmiş olabilir. Laptopun aşırı şekilde ısınması, işletim sistemi ile alakalı bir sorun veya ekran kartında oluşan bir problem bu hatanın meydana çıkmasına neden olabilir. Bu problemi çözümleyebilmek için izlenecek adımlar şunlardır:

  • Kötü amaçlı yazılımlara karşı bir program indirerek tarama işlemi ile cihazınızı temizleyip koruma sağlamalısınız,
  • Cihaz aşırı ısınmışsa  bir süreliğine kapatıp dinlendirmeniz gerekir,
  • Kabloların gevşek olup olmadığını kontrol etmelisiniz.

Kendi imkanlarınız dahilinde yapacağınız bu kontroller sonrasında hala siyah ekran düzelmiyorsa Toshiba yetkili servislerinden hizmet almanız daha doğru olacaktır.

İlgili Yazılar

Arçelik buzdolabında ünlem işareti nasıl gider1 dersten kalınca belge alınır mı ortaokul 2024Arçelik Buzdolabı ünlem işareti neden yanarÇiçek SepetiLokalen Krem Vajinaya Sürülür muhesap güvenliğin için gömülü bir tarayıcıdan facebook'a giriş yapmak devre dışı bırakıldıMaç izlemek için en iyi uygulamaFaranjite kesin çözümiyi gelir miTelefon ekranında sarı leke büyür mü