Telefon Mavi Ekran Verdi Açılmıyor

Mavi ekran hatalarının yalnızca Windows işletim sistemine özgü olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bazı android işletim sistemine sahip telefonlarda da mavi ekran hatası olabilmektedir. Bu sorunun genellikle eski model android telefonlarda görülmektedir. Bu sorunun asıl can sıkıcı noktası ise telefonunun mavi ekran hatası verdikten sonra tamamen donaması ve herhangi bir işlem yapılamaz hale gelmedir.

Telefon Mavi Ekran Verdi Açılmıyor Sorunu Nasıl Çözülür?

  • Telefonunuzu Yeniden Başlatın

Telefonunuzu yeniden başlatmak için güç düğmesine basılı tutun. Bazı durumlarda telefonunuzun yeniden başlaması için 1 dakikaya kadar güç tuşuna basılı tutmanız gerekebilir. Tekrar başlatıldığında Ayarlar bölümüne giriş yapın. Buradan sistem menüsünde yer alan Sistem güncellemelerini tıklayın. Eğer android telefonunuzda son sürüm yüklü değilse buradan son sürüm yüklemesini gerçekleştirin.

Ardından Ayarlar’a gidin ve Uygulamalar’ı seçin . Artık ihtiyacınız olmayan veya kullanmadığınız tüm uygulamaları silin. Yüklemeyi hatırlamadığınız şüpheli uygulamalar fark ederseniz, iki kez düşünmeden bunları kaldırın.

Daha sonra Ayarlar sekmesinde uygulamaları seçin. İhtiyacınız olmayan yer kaplayan ne kadar uygulama varsa silin.

En son olarak yine Ayarlar sekmesinde depolama bölümüne girin. Burada gereksiz dosyaları kaldırmak için Temizle seçeğini tıklayın.

Telefon Mavi Ekran Verdi Açılmıyor
Telefon Mavi Ekran Verdi Açılmıyor
  • Pili Çıkarın

Bir diğer yöntem telefonunun bataryasını çıkarmak olacaktır. Telefonun bataryasını çıkarıp 2-3 dakika kadar bekleyip tekrar takın.

Eğer telefonunuzun bataryası çıkarılmıyorsa şarjınızın tamamen bitmesini bekleyin. Şarjınız tamamen bittikten sonra telefonunuzu şarja takın. Telefon şarj olurken tekrar açın ve herhangi bir gelişme olup olmadığını kontrol edin.

  • Fabrika Ayarlarına Sıfırlayın

Güç ve ses açma düğmelerine aynı anda basarak kurtarma moduna girip girmediğini kontrol edin. Eğer bu moda geçiş yapmıyorsa telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürme seçeneğini kullanın.

Telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürdüğünüzde telefon içerisindeki tüm dosyaların ve bilgilerin silineceğini ve geri döndürelemeyeceğini de unutmayın.

  • Sim kartı çıkarıp takın

Telefonunuzun sim kartını çıkarıp 2-3 dakika kadar bekleyip tekrar açın. Yine mavi ekran hatası verip vermediğini kontrol edin.

  • Telefonunuzu bir tamirciye götürün

Yukarıdaki adımları uyguladığınız halde mavi ekran hatası almaya devam ediyorsanız bir uzmandan yardım almanız en mantıklı seçenek olacaktır. Büyük bir ihtimalle telefonunuzun ana kartında bir sorun olabilir. Yeni bir ana kart değişimi ile mavi ekran sorununu kökten çözebilirsiniz.

Samsung Telefon mavi ekran verdi açılmıyor neden?

Android Sürümünüzü Güncelleyin. Telefonunuzun mavi ekran göstermesinin bir nedeni , Android işletim sisteminin eski bir sürümünü çalıştırıyor olmanızdır. Bu durumda, sisteminizi hemen en son sürüme güncellemelisiniz ve bunun sorunu çözüp çözmediğine bakmalısınız.

Telefonda mavi ekran neden olur?

Mavi ekran veya BSOD genellikle Android cihaz bir sistem çökmesi, yazılım çökmesi, işletim sistemi hatası veya bazı donanım sorunları yaşadığında ortaya çıkar. Android mavi ekranı ayda yalnızca bir veya iki kez oluyorsa, yok sayın ve cihazınızı yeniden başlatın.

Telefondaki mavi ekranı nasıl düzeltirsiniz?

Mavi ekran sorunları Android’de oldukça nadirdir ancak bunları düzeltmek için genellikle pilin çıkarılması ve fabrika ayarlarına sıfırlama yapılması gerekir . Sorun devam ederse, bir tamirhaneye gidin ve telefonunuzu tamir ettirin.

Mavi ekran sorunu nedir?

Bir sorun, cihazınızın beklenmedik bir şekilde kapanmasına veya yeniden başlamasına neden olursa, mavi ekran hatası (durdurma hatası da denir) oluşabilir . Cihazınızın bir sorunla karşılaştığını ve yeniden başlatılması gerektiğini bildiren bir mavi ekran görebilirsiniz.

Samsung ekranım neden mavi?

Bazen mavi ekran sorununa neden olan eski bir işletim sistemidir . Ayarlar’ı açın ve Sistem menüsü > Gelişmiş > Sistem Güncelleme’ye gidin. Yeni güncellemeleri kontrol edin ve varsa hemen yükleyin. En son cihazlarda, Sistem Güncelleme seçeneğini “Hakkında” bölümünde bulacaksınız.

Toyota lastik basınç sensörü sönmüyorcappyEhliyeti kazandıktan sonra en geç alma süresi 2023BIST Pazar değişikliği 2023Güvercin yumurtası nasıl sıcak tutulurSamsung Bulaşık Makinesi H5 hatasıAskerlik borçlanmasını devlet ödeyecekAllahümmağfirli faziletiMaçkolik reklam engelleme 2023Vestel TV de Netflix tam ekran yapma