Sbarro Boykot Mu?

Sbarro, 1960 yılında Brooklyn, New York’ta kurulmuş, uluslararası bir pizza ve İtalyan restoran zinciridir. Şirket, dünyanın 30’dan fazla ülkesinde 1.200’den fazla şubeye sahiptir.

Sbarro Boykot Mu?

Sbarro, 2023 yılında Türkiye’de boykot edilmeye başlandı. Boykotun nedeni, şirketin İsrail’e olan desteğiydi. Sbarro, İsrail’de 20’den fazla şubeye sahiptir ve İsrail ordusuna gıda ve diğer malzemeler tedarik etmektedir.

Boykot çağrısı, Türkiye’deki Filistin yanlısı aktivistler tarafından yapıldı. Aktivistler, Sbarro’nun İsrail’e verdiği desteğin, Filistinlilerin karşı karşıya olduğu insan hakları ihlallerine katkıda bulunduğunu savunuyor.

Boykot çağrısı, Türkiye’de sosyal medyada geniş yankı buldu. #SbarroBoykotu etiketi, Twitter’da trend oldu. Boykot, Sbarro’nun Türkiye’deki satışlarını olumsuz etkiledi. Şirket, bazı şubelerini kapatmak zorunda kaldı.

Sbarro, boykotla ilgili olarak yaptığı açıklamada, İsrail’deki şubelerinin “Filistinlilere istihdam ve iş fırsatları yarattığını” savundu. Şirket, İsrail ordusuna verdiği desteğin “uluslararası hukuka uygun olduğunu” söyledi.

Sbarro boykotu, Türkiye’deki İsrail karşıtı protestoların bir parçası olarak görülüyor. Boykot, Türkiye’de İsrail’e karşı duyulan öfkeyi yansıtıyor.

Hdmi No signal hatasıThiocilline krem kullananlar Kadınlar KulübüCilt BEYAZLATICI ve leke giderici maske TarifleriKırmızı şarapla hangi meyve yenirWhatsApp kişiler numara olarak görünüyorÜzerinde Taşınacak şirinlik duasıWhatsApp video işlenemedi HatasıEgea cross lastik basıncı uyarısıSon ödemenin durumu Ne DemekNote 8 hızlı şarj olmuyor