Ruhunu Teslim Edemeyene Okunacak Dua

Ruhunu teslim edemeyene okunacak dua, kişinin ölüm döşeğindeyken rahatlamasına ve huzura kavuşmasına yardımcı olması için yapılan bir duadır. Bu duanın belli bir formatı yoktur ve kişinin inancına göre değişebilir.

Genel Dua:

Bismillahirrahmanirrahim.

Ya Allah, ya Rahman, ya Rahim.

Sen her şeyin sahibi ve yaratıcısısın.

Sen her şeye kadirsin.

Kulun (hastanın ismi) şu anda zor bir süreçten geçiyor.

Ruhunu teslim etmekte zorlanıyor.

Sen ona yardım et.

Ona merhamet et.

Onu azaplardan koru.

Onu cennetine kabul et.

Amin.

Ayetel Kürsi:

Ayetel Kürsi, Kuran’ı Kerim’in en faziletli ayetlerinden biridir. Bu ayetin ölüm döşeğindeyken okunmasının hastaya huzur ve rahatlık vereceğine inanılır.

Bismillahirrahmanirrahim.

Allah, kendisinden başka ilâh olmadığıdır. Hayy ve Kayyum’dur. O’nu ne bir uyku tutabilir ne de bir uyku.

Göklerde ve yerde ne varsa O’nundur. İzni olmaksızın O’nun katında kim şefaatet edebilir? O, kullarının yaptıklarını ve yapacaklarını bilir. Onlar O’nun ilminden hiçbir şeyi, O’nun dilediği kadar kavrayamazlar. O’nun kürsüsü, gökleri ve yeri kaplayıp kuşatmıştır. Onları korumak kendisine zor gelmez. O, yücedir, büyüktür.

Salavat:

Salavat, Hz. Muhammed’e ve O’nun soyuna selam ve salat getirmektir. Ölüm döşeğindeyken salavat getirmenin hastaya huzur ve rahatlık vereceğine inanılır.

Allahümme salli ala Muhammed ve ala ali Muhammed.

Dua Etmenin Önemi:

Dua etmek, Allah’a yalvarmak ve ondan yardım istemektir. Ölüm döşeğindeyken dua etmek, hastanın Allah’a yakınlaşmasına ve huzura kavuşmasına yardımcı olabilir.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

  • Dua ederken samimi ve içten olmak önemlidir.
  • Hastanın yanında dua etmek daha faziletlidir.
  • Dua ederken hastanın ismini zikretmek gerekir.
  • Dua Türkçe veya Arapça olarak okunabilir.

nulls brawl 17. sezon apk indirAirPods Bluetooth gözükmüyor AndroidDaikin Kombi sıcak su gelmiyorHuawei ön Kamera değişimi fiyatıGenital bölgede jilet sonrası sivilceDeposilin 1.2 etkisini nezaman gösterirEvkur borç ödemeHuawei dosya yöneticisidefter-beyan kayıt süresi cezasıSpordan sonra makarna yenir mı