Ruffles İsrail’in mi?

İsrail Boykotu Kapsamında Doritos, Lays ve Ruffles Markaları

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle, İsrail mallarının boykot edilmesi çağrıları giderek artıyor. Bu çağrılar, Türkiye’de de karşılık buldu ve birçok kişi, İsrail’e ait ürünleri satın almayı tercih etmiyor.

Bu bağlamda, İsrail’e ait olup olmadığı en çok merak edilen markalar arasında cips ürünleri Doritos, Lays ve Ruffles yer alıyor.

Ruffles İsrail’in mi?

Doritos, Lays ve Ruffles markaları, Frito-Lay şirketine ait ürünlerdir. Frito-Lay, 1930’lu yılların başında The Frito Company ve H.W.Lay & Company adlı iki şirketin birleşmesiyle kurulmuştur. 1964 yılında ise Frito-Lay, PepsiCo şirketi ile birleşmiştir. Bu birleşmeyle birlikte, Doritos, Lays ve Ruffles markaları da PepsiCo çatısı altına girmiştir.

PepsiCo, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir çok uluslu gıda ve içecek şirketidir. Dünyanın en büyük gıda ve içecek şirketlerinden biridir ve ürünlerini 200’den fazla ülkede satmaktadır.

Doritos, Lays ve Ruffles Hangi Ülkenin Markası?

Doritos, Lays ve Ruffles markaları, İsrail malı değildir. Bu markalar, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olan PepsiCo’ya aittir.

Sonuç olarak, Doritos, Lays ve Ruffles markaları, İsrail ile hiçbir bağlantısı olmayan Amerika Birleşik Devletleri markalarıdır.

Ento KBB nasıl gidilirGörüntü var ses yokZborsa mutabakat formu nedirHamilelikte Karatay Diyeti yapanlarRedmi mobil ağ kullanılamıyor hatasıHalkbank NFC olmadan hesap açmaOpel Astra 1.4 Turbo kullanıcı YorumlarıGilbert sendromu anesteziKredi vadeleri uzayacak mı 2023 son dakikaPoşetle hıçkırık nasıl geçer