Neutrogena Boykot mu? İsrail Malı mı?

Neutrogena markasıyla ilgili son zamanlarda İsrail malı olup olmadığı, hangi ülkeye ait olduğu, boykot mu değil mi? gibi sorular sorulmaya başladı. İşte Neutrogena ile ilgili merak ettiğiniz her şey.

Neutrogena Boykot mu?

Neutrogena, Amerika merkezli bir cilt bakım ürünleri satan markadır. Direkt olarak İsrail ile bir bağlantısı olmamakla birlikte, ürünleri dünyanın her ülkesinde satılmaktadır. Boykot ile ilgili burada karar kullanıcıların insiyafitindedir. Net bir şekilde İsrail’de üretiliyor ya da satışlar İsrail’e yarıyor demek doğru değildir.

Neutrogena Hangi Ülkenin? Kimin Malı?

Neutrogena, Los Angeles, Kaliforniya merkezli bir Amerikan cilt bakımı, saç bakımı ve kozmetik markasıdır. Web sitesinde ürün reklamlarına göre, Neutrogena ürünleri ve Helioplex 70’ten fazla ülkede dağıtılmaktadır. Neutrogena, 1930 yılında Emanuel Stolaroff tarafından kuruldu ve asıl olarak Natone adlı bir kozmetik firmasıydı. Natone, ilk senelerde genellikle film endüstrisinin ihtişamıyla ilişkilendirilen güzellik salonlarının tedarikçisiydi. 1940’larda Natone, perakende pazarı için kozmetik üretmeye ve dağıtmaya başladı. Şimdi, 1994 yılında bağımsız şirketi satın alan ABD merkezli Johnson & Johnson konglomeratının bir parçasıdır.

İlgili Yazılar

70 bin İhlas Okuyanların YorumlarıSubhâne rabbiyel aliyyil alel vehhab dedikten sonraAhit Sandığı neredeibrahim suresi 40. 41. ayet faziletiPhilips kumanda TamiriApple hesabınız devre dışı bırakıldı ne demekDls 23 sunucu HatasıPsikolojik sıkıntılar imtihan miBinance TR Ağ Hatasıflagyl 500 nedir ne işe yarar