Lg Tv Mp4 Açmıyor

Lg tv mp4 açmıyor ise böyle bir durumda kontrol edilmesi gereken ilk şey internet bağlantısının olup olmadığıdır. Mp4 uzantılı dosyalar bilindiği üzere ses, altyazı ve fotoğrafları da saklayabilen sıkıştırılmış video dosyalarıdır. Film, dizi veya istediğiniz videoları mp4 formatında LG televizyona aktararak ya da internetten indirerek rahatlıkla izleyebilirsiniz. Aynı zamanda sosyal medya üzerinden de mp4 uzantılı dosyaları televizyona indirerek videoları seyredebilirsiniz.

Lg Tv Mp4 Açmıyorsa Ne Yapılmalı?

LG televizyonda mp4 formattaki videolar izlemek istediğinizde açılmıyorsa bu durum büyük bir olasılıkla televizyon kaynaklı olduğu düşünülür. Ancak bu durumu düzeltmek için aşağıdaki işlemler uygulanmalıdır.  

  • İnternetten video açılmak isteniyorsa öncelikle internet bağlantısı kontrol edilmelidir.
  • İnternet bağlantısı var ise televizyonda yeterli hafıza alanı olmayabilir. Yeterli hafıza alanı olmayan televizyonlarda mp4 uygulamaları sağlıklı bir şekilde çalışmayacaktır. Televizyona bir flash bellek takarak bu sorun giderilebilinir.
  • Eğer mp4 bir USB ile televizyonda çalıştırılmak isteniyorsa, televizyonun USB giriş bağlantısına doğru girişi yapıldığına ve flash bellekte bir sorun olup olmadığı teyit edilmelidir.

Sıkça Sorulan Sorular

LG TV MP4 formatındaki dosyaları neden açmıyor?

LG TV’nin bazı modelleri MP4 formatındaki dosyaları desteklemez. TV’nizin kılavuzuna bakarak hangi dosya türlerinin desteklendiğini kontrol edin veya TV’nizi başka bir cihazla bağlayarak MP4 dosyalarını oynatabilirsiniz.

LG TV’nin USB bağlantı noktasını nasıl kontrol ederim?

LG TV’nin USB bağlantı noktasının sağlam olup olmadığını kontrol etmek için başka bir USB cihazını bağlayın. Cihaz çalışmıyorsa, TV’nizin USB bağlantı noktasında bir sorun olabilir. Bu durumda, LG Yetkili Servis Merkezi’nden yardım almanızı öneririz.

LG TV’de görüntü veya ses kalitesi sorunları yaşıyorum, ne yapabilirim?

Öncelikle, TV’nizin kablosuz bağlantısını ve internet bağlantısını kontrol edin. Eğer bağlantı sorunları yoksa, TV’nizin ayarlarını kontrol edin ve görüntü veya ses kalitesini optimize edin. Sorun devam ederse, LG Yetkili Servis Merkezi’nden yardım alabilirsiniz.

LG TV’nin garanti süresi ne kadar?

LG TV’nin garanti süresi modeline ve ülkenize göre değişebilir. TV’nizin kılavuzuna bakarak garanti süresi hakkında bilgi edinebilirsiniz veya LG Yetkili Servis Merkezi’ni arayarak bilgi alabilirsiniz.

LG TV’nin uzaktan kumandası çalışmıyor, ne yapmalıyım?

İlk olarak, uzaktan kumandanın pilinin bitmiş olup olmadığını kontrol edin ve pili değiştirin. Eğer bu çözüm olmazsa, TV’nizi doğrudan kontrol edebilmek için kumanda ünitesine bağlanan kabloları kontrol edin veya LG Yetkili Servis Merkezi’nden yardım alın.

Rüyada eski sevgiliyle konuşmakSunny TV mavi Işık Yanıyor açılmıyorEpilasyon aleti neden bozulurDişim dişime değince ağrıyorTıbbi laboratuvar Teknikleri Maaş 2023Kenzül arş duası Okuyanların YorumlarıXiaomi beyaz ışık yanıp sönüyorTefal ütü Auto stop ışığı yanıyorÇok yürüyünce belim AğrıyorAmenerrasulü mucizesi