Laptop Açılıyor Ekran Gelmiyor ✔️ (NEDEN)

Laptop açılıyor ekran gelmiyor arızası, siyah ekran problemi olarak bilinmektedir. Kronik şekilde karşılaşılan sorunlardan biri olarak farklı çözüm seçenekleri vardır.

Laptopta Siyah Ekran Sorunu

Dizüstü bilgisayarınızı açtığınızda; bilgisayar açık haldeyken siyah ekran görüntüsüyle karşılaşıyorsanız, bunun kablo arızasından kaynaklı olduğu söylenebilir. Kablolardan önce; bilgisayarı kapatıp açarak, aynı sorunun devam edip etmediğini kontrol edebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa, diğer çözüm önerileri denenebilir.

Laptop açılıyor ekran gelmiyor problemiyle karşı karşıya kaldığınızda, bilgisayarın önceden darbe alıp almadığını da göz ardı etmemek gerekir. Darbe sonrasında siyah ekran sorunu olduysa, ram ve ramlerin yerinden çıkma olasılığı düşünülebilir. Şüphelenilmesi gereken nedenlerden biri, sorunun monitör ve görüntü bağlantılarıyla alakalı olabilmesidir. Ekran kartının yanmasının, böyle bir görüntü oluşturması sık karşılaşılan bir durumdur. Laptopun aşırı ısınmasından kaynaklı olarak, ekran görüntüsünün gelmemesi mümkündür.

Laptopun ekran kartının yanması genel olarak nadiren görülmektedir. Teknik servise laptopunuzu böyle bir şikayetle götürdüğünüzde; ekran kartının değişmesi gerektiğini söylerse, hemen kabul etmemeniz daha doğrudur.

Laptopa daha önce sıvı temas etmesi, böyle bir durum yaşamaya neden olabilmektedir. Sıvı teması sonrası cihazın sökülüp temizlenmesi gerekir.

İlgili Yazılar

İdrar ve sirke ile büyü BozmaTelefonun ekranı mavi olduiphone 11 80'den sonra şarj olmuyorGenital bölgeye lazer yaptıranlarYatalak hastanın ölmesi için duaAdidas Orjinal AyakkabıVesvese hastalığı günahlara kefaret olur muInstagram telefon numarası kaldırmaBoğaz reflüsü psikolojikOrta derece uyku apnesi