Koridor Sensörlü Lamba Sürekli Yanıyor ✔️ (ÇÖZÜM)

Koridor sensörlü lamba sürekli yanıyor şeklinde bir görüntü ortaya çıktığında neler yapılabileceğini bilmek için, bu işin teknik kısmına hakim olmak gereklidir.

Koridor Sensörlü Lamba Sürekli Yanıyor

Hareket sensörlü lambaların hareketi algıladığında yanması ancak sonrasında kapanmaması durumu, arıza göstergesidir. Bu genelde potansiyemetreden kaynaklı bir sorundur. Potansiyemetrenin arıza yapması, hareketli sensörün kapanmamasına neden olmaktadır. Çalıştıktan sonra beklediğinizde kendilerini kapatmamaları, aslında çalışmasıyla ilgili bir sorunun olmadığını gösterir. Bu konudaki uzman ve bilgi sahibi kişiler potansiyemetreye dokunduğu anda, arızayı görebilmek mümkündür.

Koridor Sensörlü Lamba Sürekli Yanıyor
Koridor Sensörlü Lamba Sürekli Yanıyor

Potansiyemetrenin ayarıyla oynandığında, bunların zamanla bozulduğu bilinmektedir. Koridor sensörlü lamba sürekli yanıyor şikayetinin; potansiyemetrenin zaman ayarının bozulmasıyla ilgili olduğu ve bunların hassas yapıda parçalar oldukları için, çok fazla ayarlarıyla oynanmaması gerekliliğini göz önünde bulundurmak gerekir.

Sensörlü lamba sürekli yanıyor neden?

Hareket sensörü ışığı bazen açık kalabilir. Bu ışıklar normal şartlarda hareket durduktan 30 ile 60 saniye içerisinde otomatik olarak sönmeye ayarlanmıştır. Eğer hareketli sensör ışığınız geç sönüyor ya da hiç sönmüyorsa resetlenmesi (sıfırlanması) gerekmektedir.

Yüksek voltaj içeren işlemler silsilesi olduğundan, bu konuda az da olsa bilgi ve tecrübenin mutlaka olması gerekir. Bu durum tavan ya da duvar, her türlü hareket sensörlü lamba için geçerlidir.

Potansiyemetrenin dikkatli bir şekilde değiştirilmesiyle, sensörlü lambanın yeniden açılıp kapanması mümkün olmaktadır. Aynı zamanda besleme kartıyla kontrol kartı arasındaki data kartını da değiştirmek, sorunu çözebilmektedir.

Lamba kendi kendine yanıp sönüyor

Lambanın kendi kendine yanıp sönmesinin nedenleri şunlar olabilir:

  1. Voltaj dalgalanması
  2. Ampülle ilgili bir sorun (gevşek veya çok sıkı olması)
  3. Arızalı kontrol anahtarı

Sıkça Sorulan Sorular

Koridor sensörlü lamba neden sürekli yanıyor?

Sensörün algılama hassasiyeti ayarlanmış olabilir ya da sensörde bir arıza olabilir. Ayrıca, lambanın güç kaynağı sorunlu olabilir.

Sensörlü lambanın hassasiyet ayarı nasıl yapılır?

Sensörün hassasiyet ayarı, genellikle lambanın arkasında bulunan bir düğme veya kaydırıcı ile yapılır. Bu düğme veya kaydırıcı, lambanın kılavuzunda açıklanır.

Sensörlü lamba nasıl çalışır?

Sensörlü lambalar, hareket algılama sensörleri sayesinde hareket algılandığında otomatik olarak açılır ve belirli bir süre sonra da kapanır. Bu sensörler, hareket eden bir nesnenin vücut ısısını algılar ve bu sayede lambanın açılmasını sağlar.

Koridor lambasının sürekli açık kalması ne gibi sorunlara yol açabilir?

Sürekli açık kalan bir lamba, enerji tasarrufu açısından dezavantajlıdır ve daha kısa sürede bozulabilir. Ayrıca, lambanın sürekli açık olması, kullanıcılar için rahatsızlık verici olabilir ve odanın sıcaklığını artırabilir.

Sensörlü lamba kullanırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir?

Sensörlü lambaların doğru çalışabilmesi için çevredeki ışık şiddetinin uygun olması gerekir. Ayrıca, lamba montajının doğru yapılması ve sensörün temizlenmesi gerekebilir. Lambanın enerji verimliliği için, sensörün hassasiyet ayarının doğru yapılması da önemlidir.

İlgili Yazılar

Huawei Y6 kendi kendine kapanip AçılıyorZarf fiil kodlama Kenyalı asiyeTYT matematik yapmak zorunlu mu 2023Bekunis kaç gün kullanılırGirişimcinin en önemli fonksiyonu aşağıdakilerdentrip.com müşteri hizmetleri telefon numarasıKilo ile ipZoretanin yüzde kaşıntı yapar mıAyak kokusuna ne iyi gelirLaptop telefon internetine bağlanmıyor