İnternet Neden Çekmiyor?

İnternet neden çekmiyor sorunu hemen her kullanıcı için sıkıntı haline gelen konular arasında bulunmaktadır. Dolayısıyla kişiler bu tarz sorunlarla karşılaştığında işleri duraklama dönemine girebilir. Bu tarz durumların yaşanması sonucunda kişiler birçok sorunla karşı karşıya kalabiliyor. İnternetin çekmemesinin birçok farklı sebebi olabiliyor. Bu sorunlar arasında en çok ön plana çıkan sorunlar arasında şebeke kısıtlaması sorunları gelmektedir. Modeminizin şebekesinde sorunlar yaşanması durumunda WİFİ kısıtlamalarıyla karşılaşmanız oldukça normaldir.

İnternet Neden Çekmiyor Çözümü

İnternet neden çekmiyor sorununun çözümü oldukça basit ve hızlı olarak gerçekleşmektedir. Sorunun çözümünde aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemler şu şekilde sıralanabilir;

İnternet Neden Çekmiyor?
İnternet Neden Çekmiyor?
  • Wifi sinyal kesintisi yaşıyorsanız; modeminizi farklı bir Wifi kanalına ayarlayarak çözüm bulabilirsiniz. Bölgenizdeki herkesin modemi kanal 13’e ayarlanmışsa, diğer modemler sinyalinizi engelleyebilir. Komşularınızın Wifi sinyalinizi kolayca bastırabilecek 300 dolarlık bir modemi olduğundan emin olun.
  • 1, 6 ve 11 numaralı kanalları wifi modem ayarlarınızda kullanabilirsiniz. Bu kanallar en büyük kapasiteye sahiptir. Ancak çevre koşullarına bağlı olarak 3, 4, 5 gibi diğer kaynaklardan da daha iyi verim alınabilir!
  • Donanımınız destekliyorsa (masaüstü, dizüstü bilgisayar, mobil vb.), tüm cihazları N modunda çalışacak şekilde ayarlayabilirsiniz. N standardı, eski b/g standardından daha güçlüdür. Tüm cihazlarınızı N modlu bir kablosuz ağa dahil ederseniz daha iyi ve daha hızlı çalışabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Yüksek lisans nasıl dondurulurFluence ESC arızasıPassat otomatik şanzıman sorunuTerramycin göz merhemi açıldıktan sonra kaç gün kullanılırCaptcha doğrulaması nediriPhone 7 Plus kamera altı ısınıyorCumhuriyet altının fiyatı bugünAdobe Reader dosyasını açamadı çünkü desteklenmeyen türde bir dosya ya da bozulmuşECA Şofben al 01 Arızasıturkcell internet sorunu son dakika. 2022