Instagram Bu Hikayeye Erişilemiyor Ne Demek?

Instagram hikayeleri, platformun en popüler özelliklerinden biridir. Ancak bazen, bir hikayeyi görüntülemeye çalıştığınızda “Bu hikayeye erişilemiyor” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. Bu hatanın birden fazla nedeni olabilir ve sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır.

Bu hikayeye erişilemiyor hatasının nedenleri

  • Karşı tarafın hikayesini gizliyor olabilirsiniz. Bir kullanıcı, hikayesini belirli kişilerden gizleyebilir. Bu durumda, hikayeyi görüntüleyemezsiniz.
  • Karşı tarafın sizi engellemiş olabilir. Bir kullanıcı sizi engellerse, hikayelerini göremezsiniz.
  • Instagram’ın sunucuları çökmüş olabilir. Bu durumda, platformdaki tüm hikayelere erişemezsiniz.
  • İnternet bağlantınız zayıf olabilir. İnternet bağlantınız zayıfsa, hikayeleri görüntüleyemeyebilirsiniz.

Bu hikayeye erişilemiyor hatasını çözmek için yapabileceğiniz şeyler

  • Karşı tarafın hikayesini gizliyor olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için, karşı tarafın profiline gidin ve hikayesinin sağ üst köşesindeki üç noktaya dokunun. “Hikayeyi gizle” seçeneği aktifse, hikayesini size karşı gizlemiştir.
  • Karşı tarafın sizi engellemiş olup olmadığını kontrol edin. Bunu yapmak için, karşı tarafın profiline gidin ve profil resmine dokunun. Eğer “Takip et” düğmesi yerine “Takip Et” yazıyorsa, sizi engellemiştir.
  • Instagram’ın sunucularını kontrol edin. Instagram’ın sunucuları çökmüş olabilir. Bunu kontrol etmek için, Instagram’ın resmi web sitesini ziyaret edin. Sitenin ana sayfasında “Sunucular çalışıyor mu?” seçeneği bulunur. Bu seçenek aktifse, sunucularda sorun yoktur.
  • İnternet bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantınızı kontrol etmek için, başka bir uygulamayı veya web sitesini açın ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer diğer uygulamalar veya web siteleri çalışıyorsa, internet bağlantınız sorunsuzdur.

Ek ipuçları

  • Instagram uygulamasını güncel tutun. Instagram, sık sık güncellemeler yayınlar. Bu güncellemeler, hataları gidermeye ve performansı iyileştirmeye yardımcı olabilir.
  • Cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınızı yeniden başlatmak, bazı geçici sorunları çözebilir.

Sonuç

Instagram hikayesine erişilemiyorsa, sorunu çözmek için yapabileceğiniz birkaç şey vardır. Yukarıdaki adımları izleyerek, sorunu çözme şansınızı artırabilirsiniz.

Sunny tv HDMI geçişEvden kitap AlınırGmail BildirimlerExxen 4003 hata Kodu NedirBuhar makinesi neden buhar vermezKredi borcu olan emekli maaşını taşıyabilir mi1 den 9 a kadar meydan okumaKombi su akıtıyor tehlikelimiOturup kalkınca diz ağrısıRüyada cami inşaatı görmek diyanet