İnci Fetocu mu?

Sahne adı “İnji” olarak tanınan ve şarkıları ile adından söz ettiren İnci Gürün, Bellydancing adlı şarkısıyla Türkiye’de büyük ilgi gördü. Ancak genç şarkıcıya sosyal medyada FETÖ’cü olduğu yönündeki suçlamalar gün içerisinde İnji isminin trendlere girmesine neden oldu.

İnci Fetocu mu?

Bu iddiaları da İnci Gürün’ün lise zamanı Türkiye’den gidişinin tam 2016 yıllarına denk geliyor olmasına, üniversiteyi Pensilvanya’daki Wharton School’da okumuş olmasına ve Youtube görselinde 1 Dolar olmasına bağlandı.

Ancak genç şarkıcının babasının halen Türkiye’de iş yapan uluslararası tanınırlığı olan bir iş adamı olduğu ortaya çıktı.

Babası Kim Çıktı?

FETÖ’cü olduğu iddiası yapılan genç şarkıcının babasının, Fenerbahçe Voleybol Takımının sponsorlarından Sanmar Denizcilik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Gürün olduğu anlaşıldı.

Babası Ali Gürün, geçen yıl SeaNews Dergisi’ne verdiği röportajda, “Küçük kızım İnci ise İngiltere’de Sevenoaks Highschool’da lise eğitimini tamamlayıp Amerika’da Upenn Üniversitesi Wharton okulunda İşletme ve Ekonomi eğitimi alıyor” ifadelerini kullanmıştı.

Ali Gürün geçen yıl Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımına sponsor olmuş bu sponsorluğu da şirketin sosyal medya hesabından duyurulmuştu.

inci fetocu mu

Ayrıca Ali Gürün, Sanmar Denizcilik’in hissedarı olarak sektörde, özellikle modern römorkörlerin operasyonu ve inşası konusunda da uzman olarak görülüyor.

1993 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olan Ali Gürün, 1996 yılında da İTÜ Denizcilik Fakültesi Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği Anabilim dalında Yüksek Lisansını tamamladı.

İnci Gürün’ün Müzik Kariyeri

İnci Gürün, finans okumasına rağmen müziğe yakın ilgisinden dolayı ailesinin desteğiyle şarkı söylemeye başladı.

İnci Gürün, bir röportajında, “İnji ismiyle jazz ve pop dans müzik türünde Türk kadın sesleri arasına girdiğim için mutluyum. Lise sonrasında girdiğim müzik dünyası artık yaşamımın temeli. Kariyerime müzikle devam edeceğim. En büyük ilham kaynağım bana hep destek olan annem. İnsanları eğlendirmek ve özgüvenlerini hatırlatarak dans ettirmek çok güzel. Söz yazarlığıyla müzikte önemli yere sahip Amy Winehouse ise beni her zaman etkiliyor” diye konuşmuştu.

İnci Gürün, Bellydancing adlı ilk single’ını 2023 yılında yayınladı. Şarkı, kısa sürede büyük ilgi gördü ve Türkiye’de en çok dinlenen şarkılar arasında yer aldı.

İnci Gürün, ikinci single’ı “No More Tears”ı ise 2024 yılında yayınladı. Şarkı, yine büyük beğeni topladı ve müzik listelerinde üst sıralarda yer aldı.

İnci Gürün, müzik kariyerine hızla devam ediyor ve kısa sürede Türk müzik dünyasında önemli bir yere sahip oldu.

LG Televizyon açılmıyor logoda kalıyorAçıköğretimden anaokulu öğretmeni Nasıl OlunurBiP arama başlayabilmeniz ve alabilmeniz içinPartikül filtresi dolu BelirtileriDyson V11 kullanıcı yorumlarıPrint Screen tuşu Ne İşe YararSiyasi parti kaç kişiyle kurulur 2022Otomatik lamba sensör ayarı nasıl yapılırYasin SuresiNihat Hatipoğlu kocanın karısına bağlanması için dua