Huawei Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

Huawei açma kapama tuşu çalışmıyor sorununda  pek çok etken rol oynayabilmektedir. Bu etkenlerin gözlemlenerek belirlenmesi ve sorunun çözümünün bu yolda ilerlemesi oldukça önemli bir durumdur.

Huawei Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor

Huawei açma kapama tuşu çalışmıyor sorunun nedenleri arasında cihazın çok yüksek bir yerden düşmüş olma ihtimali yer alabilir. Düşme olayından sonra cihazın güç veya ses tuşlarının bozulması ve içe göçmesi oldukça mümkün bir sonuçtur. Aynı zamanda telefona sert şekilde gelen darbe  sonucunda da güç veya ses tuşlarının iç kısma doğru göçmesi mümkün olabilmektedir.

Tüm bu ihtimallerin yanı sıra cihazın sık sık kullanılması da güç tuşunun işlevini bir hayli azaltabilir. Açma kapama tuşu, bir telefonun en fazla kullanılan tuşları arasında yer aldığı için bu durumun görülmesi çok da şaşırtıcı bir durum olmamaktadır.

Huawei Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor
Huawei Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor
  • Öncelikle bu durum için evde kendi çabalarınız ile yapacağınız bir çözüm önerisi bulunmamaktadır,
  • Açma kapama tuşunun tamir edilmesi söz konusu ise yetkili servisten yardım alınarak tamir edilmesi sağlanmalıdır,
  • Tamir edilemeyecek kadar hasar büyükse, o zaman parça değişiminin yapılması gerekmektedir.

Huawei Şarj Olmuyor

İlgili Yazılar

iPhone sensör sorunuPTT Kargo kendi aracıylaTek maaşla ev almakKonut kredisi çıkar mı sorgulamamaybelline israil malı mıVakıfBank taksitli nakit avans faizsizTelefon numarasından adres bulma polisInstagram mesaj isteği var ama mesaj yokCarrefourSA Kart sorgulamaŞıp diye uyutan uyku ilacı