Google Play Store Güncelleme Yapmıyor

Google play store güncelleme yapmıyor sorunu Android kullanıcıları tarafından çok sık gündeme gelmektedir. “Hata! Paket dosyası düzgün imzalanmamış. “Uygulamanın önceki bir kopyasını kaldırın ve tekrar deneyin” gibi bir uyarı alırsanız, kesinlikle bir Google Play Store güncelleme sorunuyla karşı karşıyasınızdır. Hatayı düzeltmek günümüzde yapacağınız birkaç alternatif işlemle mümkün olacaktır.

Google play store güncelleme yapmıyor sorunun çözümü aşağıdaki gibidir;

  • Google Play hesabınızı uzun süredir senkronize etmediyseniz, Google Play Store güncelleme hatası alabilirsiniz. Senkronize etmek için, Google hesabınızı telefonunuzun Ayarlar > Hesaplar > Senkronizasyon (Senkronizasyon) altındaki Google Play sunucularıyla senkronize edin.
  • Telefonunuzda Ayarlar > Uygulamalar menüsüne gidin. Sorun yaşadığınız Google Play Store veya Google Play Hizmetleri uygulamasına tıklayın ve sırasıyla Zorla Durdurma, Verileri Temizle, (Önbelleği Sil), Güncellemeleri Kaldırma işlemlerini gerçekleştirin.

Yukarıdaki 2 yöntemi deneyerek sorununuzu çok hızlı ve kolay bir şekilde çözüme kavuşturabilirsiniz. Böylelikle güncelleme sorunundan tamamen kurtulma ayrıcalığına sahip olabilirsiniz. Bu tarz sorunların çözümü uygun metotlarla oldukça kolaydır.

İlgili Yazılar

Bedava posta koduBipten arama yapamıyorumTeamViewer karşıdaki kişi ile bağlantı yokRedmi Note 9 ses sorunuESHOT öğrenci kartı başvuruKlavye önerisi 2023Bir kızın bir erkeğe hediye alması ne anlama gelirTelefon çalışıyor ama ekran gelmiyorMemur evlilik ilanlarıNeden kilo veremiyorum test