Fruko Boykot mu?

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları nedeniyle, İsrail mallarının boykot edilmesi çağrıları giderek artıyor. Bu çağrılar, Türkiye’de de karşılık buldu ve birçok kişi, İsrail’e ait ürünleri satın almayı tercih etmiyor.

Fruko Boykot mu?

Bu bağlamda, Fruko markasının da İsrail malı olup olmadığı merak ediliyor. Fruko, 1967 yılında Türkiye’de Tamek Holding tarafından kurulan bir gazoz markasıdır. 2002 yılında ise PepsiCo’ya satılmıştır.

PepsiCo, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir çok uluslu gıda ve içecek şirketidir. 1965 yılında Pepsi ve Frito-Lay’in birleşmesi ile kurulmuştur. PepsiCo, dünyanın en büyük gıda ve içecek şirketlerinden biridir ve ürünlerini 200’den fazla ülkede satmaktadır.

Fruko, PepsiCo’nun alt markalarından biridir. Ancak, Fruko’nun üretimi Türkiye’de devam etmektedir. Bu nedenle, Fruko İsrail malı değildir.

Sonuç olarak, Fruko, Amerika Birleşik Devletleri merkezli bir şirket olan PepsiCo’nun alt markasıdır. Fruko’nun üretimi Türkiye’de devam etmektedir. Bu nedenle, Fruko İsrail malı değildir.

nulls brawl 17. sezon apk indirnesine.com indirBienyPankreas kanserinde kemoterapi ise yararmıOpel Astra H iç aydınlatma yanmıyorVolkswagen sürgülü kapı kapanmıyor20 kişilik misafir MenüsüHuawei telefon EMUI ekranında kalıyorhz mehdi'nin yüzündeki işaretlerİnstagram hackleme sitesi