Erkeklerde Kasık Mantarı İlaç İsimleri (GÜNCEL)

Erkeklerde kasık mantarı ilaç isimleri denildiğinde, antifungal merhemlerin buna çözüm olduğu bilinmektedir. Mantarlar canlı hücreler olduğu için, öncelikle bu mikrobu kırmak mantar tedavisinde olumlu etki göstermektedir. İlaç seçimi için de öncelikle şikayetlerin yoğunluğu baz alınarak, gereken ilacın kullanımına başlanabilir. Deride hassasiyet ve kaşıntı çok yoğunsa, glükokortikoid steroid içerikli merhemler tercih edilmektedir.

Daha çok erkeklerde görülen ve apış arası mantarı olarak da bilinen bu mantar türü vücutta çok yaygın değilse, kremlerinin çözüm için yeterli geldiği söylenebilir. Yoğun mantar sorunuyla karşılaşıldığında, mantar kremlerinin yanında ağızdan alınan ilaçların da faydalı olacağı belirtilmektedir.

Erkeklerde Kasık Mantarı İlaç İsimleri

Erkeklerde kasık mantarı tedavisinde kullanılan ilaçların genel olarak iki kategorisi vardır:

  • Topikal ilaçlar: Bu ilaçlar, kasık bölgesine uygulanır. Etkin maddeler, mantarın büyümesini ve yayılmasını durdurarak çalışır.
  • Ağızdan alınan ilaçlar: Bu ilaçlar, vücuda oral yolla alınır. Etkin maddeler, mantarı vücuttan atarak çalışır.

Topikal ilaçlar

  • Klotrimazol: Etken maddesi klotrimazol.
  • Mikonazol: Etken maddesi mikonazol.
  • Terbinafin: Etken maddesi terbinafin.
  • Bifonazol: Etken maddesi bifonazol.
  • Naftifin: Etken maddesi naftifin.

Ağızdan alınan ilaçlar

  • Flukonazol: Etken maddesi flukonazol.
  • İtrakonazol: Etken maddesi itrakonazol.
  • Griserofülvin: Etken maddesi griseofulvin.

Erkeklerde kasık mantarı tedavisinde hangi ilacın kullanılacağı, mantar enfeksiyonunun şiddetine ve yaygınlığına göre belirlenir. Hafif vakalarda topikal ilaçlar genellikle yeterlidir. Orta ve şiddetli vakalarda ağızdan alınan ilaçlar gerekebilir.

Erkeklerde Kasık Mantarına Etkili ve Yan Etkisi Düşük Çözümler

Erkeklerde kasık mantarı ilaç isimleri araştırıldığında, bitkisel yollara başvurulduğu görülmektedir. Doğal bir yöntem olarak kullanılan çay ağacı, bu konuda faydalı bir alternatif olduğu düşünülse de, kasıkta daha büyük yaralara sebep olabilmektedir. Bunun dışında; terbinafin, naftitin, tolnaftat, ketokonazol içeren merhemler, kasık bölgesine sürülebilmektedir. Erkeklerin kullanabileceği kremlerden, piyasada bulunabilenler şunlardır:

. Doax mantar kremi

. Devabey mantar kremi

. Lokman egzama ve mantar kremi

. Apideva propolis akne egzama mantar ve sedef kremi

Mantar kremlerinin, ağızdan alınan ilaçlara göre yan etkilerinin düşük olduğu ifade edilmektedir.

Etol fort günde kaç tane içilirSamsung yazıcı kırmızı ışık yanıp sönüyorGebelik testine fazla idrar damlatmakYatınca belim ağrıyorHaritadan Adres BulmaXiaomi USB Driver yüklemeGüvenli Arama nasıl açılırBoru terlemesine çözümAdıyaman Son Dakika ölüm HaberleriVolkswagen caddy lastik basınç sensörü söndürme