Dert Sıkıntı Gideren Mucizevi Dua 

Dert sıkıntı gideren mucizevi dua ile alakalı araştırmalar bu ara gündemden düşmemektedir. İnsanlar sıkıntıları sonucunda dualara başvurmaktadır. Önemli olan şey, bu duaları okurken okuduğumuz dualar yerine Allah’tan medet ummaktır. Bu dualar birer aracı, birer vesiledir. Takdir Allah’tandır. Verilen dertler birer imtihandır. Allah’ın bizlerden beklediği bu dertler sonucunda ona yönelmemizdir. 

Derdimiz, Sıkıntımız Olduğu Zaman Başvurmamız Gereken Dualar

· Sıkıntılı olduğumuz zaman “Hasbünallah ve ni’mel-vekil” demek kalplerin ferahlamasına yardımcı olmaktadır. 

· “Lâ ilahe illâ ente subhâneke innî kuntu mine’z-zalimîn” diyerek Rabbimiz’den yardım istemeliyiz. Bu duayı Yunus aleyhisselâm, balığın karnında iken yapmıştır. Mânâsı ise şudur: Allah’ım! Senden başka ilah yoktur. Seni her çeşit kusurdan tenzîh ederim. Ben nefsime zulüm edenlerdenim. 

· Aynı şekilde, sıkıntı anında on defa “Hasbiyallahu lâ ilâhe illâ huve aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arşil azîm” demek de faydalıdır. Bu vesileyle Allah kalplerde hüzünleri ve sıkıntıları giderir. 

· Sıkıntılı olduğumuz bir anda “La havle ve la kuvvete illa billahil aliyyil azîm” duasını bin defa okumak işlerimizin kolaylaşmasına fayda sağlar. 

· Kur’an-ı Kerîm’in 94. âyeti olan İnşirah sûresini her gün 70 defa okumak iç sıkıntıların gitmesine, daralan ruhların rahatlamasına fayda sağlar. 

İlgili Yazılar

Yasine başlarken okunacak dua arapçasıRüyada cumhurbaşkanı ile konuşmak Gündüz NiyetineKarpuz süt YaparmıBitten kurtulmanın püf noktalarıAriston çamaşır makinesi kapağı açılmıyorWhatsApp mesaj silme hilesiPDF dosyası açılmıyorSağlık Bakanlığı Unvan Değişikliği kadrolarYanlış kanal tedavisi sonuçlarıBist 100 den çıkarılmak ne demek