Croxilex 1000 mg Nedir?

Croxilex 1000 mg nedir derseniz, bu ilaç literatüründe bir çeşit antibiyotik olarak geçer. Bu İlaç bakterilerle savaşır ve bakterilerin sebep olduğu bakterilerin tedavisinde kullanılır. Çok çeşitli enfeksiyonlarda kullanıldığı görülür.

Croxilex 1000 mg Hangi Hastalıklarda Kullanılır?

Croxilex, aşağıdaki durumlarda duyarlı organizmaların neden olduğu bakteriyel enfeksiyonların tedavisinde kullanılır:

 • Eğer bademcik iltihabınız tekrarlıyorsa ya da sinüzit, orta kulak iltihabı gibi üst solunum yolu enfeksiyonlarınız varsa

• Kronik bronşit akciğer iltihabı gibi alt solunuma ait enfeksiyonlarda

• İdrar yolu, üretra ve böbrek iltihabında gibi üreme organları ve idrar yolları enfeksiyonlarında

• Selülit, hayvan ısırmaları gibi deri enfeksiyonlarında

• Diş apseleri, diş ve dişeti enfeksiyonlarında

 Tüm bunların dışında eğer antibiyotiğe alerjiniz varsa kesinlikle kullanmamalısınız. 

Croxilex’in her bir dozu bir bardak su ile beraber içilir. Mide ve bağırsaklarınıza rahatsızlık verme olasılığı vardır. Bu olasılığı en aza indirmek için yemeğe başlarken içilmesi tavsiye edilir. Önerilen bir doz miktarı ve kullanım süresi vardır. Bu da 10 gün boyunca 12 saate bir 2 kezdir.


Sıkça Sorulan Sorular

Croxilex 1000 mg nedir?

Croxilex 1000 mg, ağrı kesici ve ateş düşürücü bir ilaçtır. Etkin maddesi, parasetamoldür.

Croxilex 1000 mg hangi durumlarda kullanılır?

Croxilex 1000 mg, baş ağrısı, diş ağrısı, adet sancısı, kas ağrısı, eklem ağrısı ve grip gibi ağrı veya ateşe neden olan durumlarda kullanılabilir.

Croxilex 1000 mg kullanmadan önce nelere dikkat etmek gerekiyor?

Croxilex 1000 mg kullanmadan önce, karaciğer veya böbrek sorunu olanlar, alerjik reaksiyonlar geçmişi olanlar veya hamileler doktorlarına danışmalıdır. İlaç, alkolle birlikte kullanılmamalıdır.

Croxilex 1000 mg nasıl kullanılır?

Croxilex 1000 mg, su ile yutularak kullanılır. Yetişkinler için önerilen doz günde 3 kez 1000 mg’dır. Ancak, doktor tarafından farklı bir dozaj önerilmediği sürece, tek seferde 1000 mg’dan fazla kullanılmamalıdır.

Croxilex 1000 mg kullanımı sırasında yan etkileri nelerdir?

Croxilex 1000 mg kullanımı sırasında, baş dönmesi, mide bulantısı, kusma, karın ağrısı, alerjik reaksiyonlar ve ciltte döküntü gibi yan etkiler görülebilir. Eğer bu tür yan etkiler görülürse, ilaç kullanımı durdurulmalı ve doktorla görüşülmelidir.

İnstagram hackleme sitesiMEB BURSLULUK SINAVIAriston Buzdolabı Arızalarıaşağıdaki vhf kanallarından hangisi gemi içi haberleşme amacıyla kullanılabilir?Huawei P smart 2019 on kamera açılmıyorMemede çıkan iltihaplı sivilceler Kadınlar KulübüYapı kredi görüntülü görüşme ekşicapcut gelinlik efekti nasıl yapılırhi-level tv ağ ayarları yokRüyada Cami Görmek Diyanet