Canon Yazıcı Turuncu Işık Yanıp Sönüyor ✔ (NEDEN?)

Canon yazıcı turuncu ışık yanıp sönüyor arızası ile karşılaşan cihaz kullanıcılarının durum karşısında nasıl bir çözüm aramaları gerektiğini aktarmadan önce bu durumun neye işaret ettiğini söylemekte fayda olacaktır. Bu arıza ile karşılaşan kişilerin, yazıcıda bir sorun olduğunu bilmeleri gerekmektedir. Buradaki sorun çoğunlukla toner kaynaklı olabileceği gibi başka bir sebebinin olması mümkündür. Eğer herhangi bir sorun olmamasına rağmen turuncu ışık yanıp sönüyor ise göstergede arıza bulunduğu anlaşılabilir. 

Canon Yazıcı Turuncu Işık Yanıp Sönüyorsa Ne Yapmalı?

Canon yazıcı turuncu ışık yanıp sönüyor ise kullanıcıların bizzat kendilerinin yaabileceği birkaç işlem bulunmaktadır. Bu işlemler aşağıdaki gibidir;

 • Yazıcının gücünü sıfırlayın ve cihazı çalıştırmayı yeniden deneyin.
 • Yazıcı içerisinde bulunan kartuşları çıkarttıktan sonra sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Mürekkep kartuşlarını değiştirmenizin üzerinden uzun zaman geçtiyse kartuşları değiştirmeyi de deneyebilirsiniz.
 • Yazıcıya ait sürücüyü tamamen kaldırın ve sonrasında yeniden yüklemeyi deneyin.
 • Tüm bunları yapmı olmanıza rağmen sorun düzelmediyse Canon yetkili servisi ile iletişime geçmenizde fayda olacaktır.
Canon Yazıcı Turuncu Işık Yanıp Sönüyor
Canon Yazıcı Turuncu Işık Yanıp Sönüyor

Canon Yazıcım neden turuncu renkte yanıp sönüyor?

Yazıcıda turuncu ışık yanıp sönüyorsa, bu çoğunlukla yazıcı kartuşu, tonerle ilgili bazı sorunlar veya kullanıcı tarafından Microsoft Community’de bildirildiği gibi yalnızca bozuk yapılandırma ayarları anlamına gelir.

Canon yazıcım neden iki kez turuncu renkte yanıp sönüyor?

Alarm LED’i Turuncu Yanıp Söner

İki kez yanıp söner: Yazıcıda kağıt bitti./Kağıt beslenmiyor. Kağıdı Ön Tepsideki Arka Tepsiye, Kaset’e veya Elle Besleme Yuvasına yeniden yükleyin ve SÜRDÜR/İPTAL düğmesine basın.

Canon yazıcıda turuncu üçgen ne anlama geliyor?

Yazdırma sırasında makinede kağıt kalmaması veya kağıt sıkışması gibi bir hata oluştuğunda, otomatik olarak bir sorun giderme mesajı görüntülenir. Mesajda açıklanan uygun işlemi yapın. Bir hata oluştuğunda, Alarm lambası turuncu renkte yanıp söner ve bilgisayar ekranında bir Destek Kodu (hata numarası) görüntülenir.

Canon yazıcım neden 4 kez turuncu renkte yanıp sönüyor?

Dört Yanıp Sönme: Mürekkep kutusu düzgün takılmamış / Mürekkep bitmiş.

Canon yazıcı hatasını nasıl temizlerim?

 1. Yazıcıyı açın.
 2. Durdur/sıfırla düğmesini basılı tutun.
 3. Renkli bir kopya oluşturmak için kullandığınız düğmeye basın ve basılı tutun.
 4. 5 saniye bekleyin.
 5. Yazıcı şimdi yeniden başlatılır ve kendini ayarlar.
 6. Yazıcı, aygıtın kalibre edilmesi gerektiğini gösteriyor mu?
 7. Yazıcınızı sıfırladınız.

Canon Yazıcımı hata durumundan nasıl çıkarırım?

Windows 10’da “Yazıcı Hata Durumunda” Nasıl Onarılır

 1. Yazıcının Bilgisayarınıza Doğru Şekilde Bağlandığından emin olun. Doğrulanması gereken ilk şey, yazıcınızın PC’nizle olan bağlantısıdır.
 2. Yazıcıyı yeniden başlatın.
 3. Kağıt ve Kartuş Mürekkep Düzeylerini Doğrulayın.
 4. Yazıcı Sürücülerini yeniden yükleyin.
 5. Yazdırma Biriktiricisi Hizmetini otomatikleştirin.
 6. Windows 10’u güncelleyin.

Sıkça Sorulan Sorular

Canon yazıcımın turuncu ışığı yanıp sönüyor, ne yapmalıyım?

Canon yazıcınızın turuncu ışığı yanıp sönüyorsa, bu durum yazıcınızın bir hata bildirimi yapmak için kullanılan uyarı ışığıdır. Bu sorunu çözmek için öncelikle yazıcınızın kılavuzunu kontrol etmelisiniz. Genellikle, hata mesajı veya uyarı ışığı yanıyorsa, bunun anlamını ve çözümünü açıklayan talimatlar içeren bir kılavuzda yer alacaktır.

Canon yazıcımın turuncu ışığı neden yanıp sönüyor?

Canon yazıcınızın turuncu ışığı yanıp sönüyorsa, bu genellikle bir hata mesajı veya sorun tespit etmek için kullanılan bir uyarı ışığıdır. Bu durum genellikle, yazıcınızda bir sorun olduğu anlamına gelir. Bazı yaygın sorunlar arasında kağıt sıkışması, mürekkep veya toner seviyesi düşüklüğü, bağlantı sorunları veya yazılım sorunları yer alabilir.

Canon yazıcımın turuncu ışığı hala yanıp sönüyor, ne yapabilirim?

Canon yazıcınızın turuncu ışığı hala yanıp sönüyorsa, ilk yapmanız gereken şey, yazıcınızın kılavuzunu kontrol etmek ve hata mesajının anlamını ve çözümünü öğrenmektir. Eğer sorun devam ederse, yazıcınızı yeniden başlatmayı deneyebilirsiniz. Buna rağmen, sorun devam ederse, yazıcınızı onarmak için teknik destek hizmetlerine başvurmanız gerekebilir.

Canon yazıcımın turuncu ışığı sönük yanıyor, ne anlama geliyor?

Canon yazıcınızın turuncu ışığı sönük yanıyorsa, bu genellikle bir uyarı ışığıdır ve yazıcınızda bir sorun olduğunu gösterir. Bu sorunların çözümü için yazıcınızın kılavuzuna bakmanız önerilir.

İnsanlar üzerinde etkili olmak için duaTatlı badem yağı yüze kullananlarTelefon kendi kendine kapanıp açılıyor HuaweiNespressocappyErkekleri yerle bir eden 4 cümleLed tavan lambası SönmüyorGözüme kirpik kaçtı çıkmıyorAtasun Optik numaralı gözlük cam fiyatlarıXLSX dosyası dönüştürücü