Borsa Nereye Kadar Düşer?

Son günlerde yaşanan düşüşler nedeniyle borsa yatırımcılarının en merak ettiği konulardan bir tanesi “borsa nereye kadar düşer?” oldu. Biz de bu soruya İntegral Yatırımın 13 Ekim’de yayınladığı analiziyle yanıt bulmaya çalışacağız.

Borsa Nereye Kadar Düşer?

Piyasa Beklentimiz

Bist 100 endeksi dün yüzde 0,86 düşüş ile 8259 seviyesinden kapattı. Gün içerisinde oldukça volatil bir seans gerçekleşti. Özellikle İsrail tarafından Şam havalimanın vurulması ile birlikte Bist 100 endeksi gün içerisinde 8054 seviyesine kadar geri çekildi. Devamında gelen tepki alımları ile birlikte günü 8180 olan 22 günlük ortalamanın üstünde kapatmış olması önemli. İsrail – Filistin arasında yaşanan gerginliğin ne kadar süreceği gibi belirsizlikler piyasaları etkilemeye devam ediyor.

Endekste ağırlıkları yüksek olan havacılık hisseleri tarafında güvenlik endişeleri ile aşağı yönlü seyir devam etmekte. Sanayi ve holding tarafı ise görece dün iyi performans gösterdi. Bankacılık tarafında ise özellikle sıkılaşma süreci ile birlikte normalleşen para politikası bankacılığa katkı vermeye devam ediyor. Önümüzdeki hafta 3. çeyrek bilanço dönemi başlayacak.

Dolayısıyla bilanço beklentileri iyi olan sektörlerde pozitif fiyatlamalar görülebilir. Bu çeyrekte havacılık, otomotiv, gıda-perakende sektöründe bulunan hisselerden iyi finansallar bekliyoruz. Küresel tarafta ise dün ABD’de Eylül ayına ilişkin tüketici fiyat endeksi açıklandı.

Manşet veri beklentilerin sınırlı bir şekilde üstünde gerçekleşirken, çekirdek göstergeler beklentilere paralel geldi. Bugünün veri takviminde ise Euro Bölgesinde sanayi üretimi verisi takip ediliyor olacak.

İlgili Yazılar

Tiktok takip edemiyorum ne yapmalıyımDenizBank kimlik tarama olmuyorinstagram e-posta onaylama sorunuTablet Google Play Sunucu hatasıDell Inspiron touchpad kapatmaAlıç sirkesi faydalarıGaranti NFC kimlik okumuyorİburamin zero öksürüğü artirirmiBursa Doruk hastanesinde doğum yapanlarAraç klima arızaları