Bebeklerde Gaz Sancısına Kesin Çözüm Kadınlar Kulübü

Bebeklerde gaz sancısına kesin çözüm kadınlar kulübü olarak bakıldığında bilinmesi gereken birkaç temel adım vardır. İlk olarak bebeğin ağlamasının ve sıkıntısının gaz sancısından geldiğini netleştirmek lazımdır. Bebeğin karnı tok, bezi temiz, uykusuzluğu yok ve herhangi bir hastalığı mevcut değilse buna rağmen hala ağlıyor ve karnı sert ise bunun gaz sancısı olduğu söylenebilir. Kucakta gazı alınan bebeğin gerek yediği besinler veya farklı bir neden ile hala bitmemiş bir gazı olabilir. Bunu gidermenin belli çözümleri bulunmaktadır.

Bebeklerin Gaz Sancısı İçin Neler Yapılmalıdır?

Genelde bir bebeğin gazı varsa ya kucağa alınarak sırtı sıvazlanarak gazı çıkarılır. Ya da bebek yüzüstü yatılarak bu işlem yapılarak bebeğin rahatlaması sağlanır. Bu çözümlerin yanında daha kesin ve kalıcı çözümler vardır.

  1. Sürekli olan ve geçmeyen gaz sancısı için doktorun verdiği gaz damlası
  2. Rezene çayı- poşet değil, doğal olanı kullanın
  3. Acı elma yağı- aktarlardan hazır bir şekilde alabilirsiniz.
  4. Doğal zeytinyağı
  5. Keçiboynuzu ve pekmez

Yukarıda sayılan yöntemleri doktorunuza sorarak kullanmalısınız. Özellikle bitki çayları hem bebeklerde ve yetişkinlerde gaz sancısı için uygulanır. Çayları demleyip günde üç-dört kere bebeğe içiriniz. Bazı bebeklerde gaz sancısı uzun sürebilir. Bu durumda doktorun önerdiği gaz gidericilerini kullanın.

Edeple gelen lütufla gider nerede yazıyorTekfen burs sonuçlarıUzaktan hizmet içi eğitime katılmama cezasıSosyal Bilimler Lisesi bölümleriGöz altı morlukları için mucizeAleviler mum söndü yapar mıSentetik alçı ile normal alçı arasındaki fark0x0000011b hatası ÇözümüGilbert sendromu zekaWhatsApp Web Cihaz bağla QR kod