Arçelik Çamaşır Makinesi Sıfırlama

Arçelik çamaşır makinesi sıfırlama işleminin nasıl yapıldığı birçok ev hanımı tarafından merak edilen bir soru olmaktadır. Çamaşır makinesi kullanımı günümüzde artık her evde olan bir durumdur. Elektronik eşyalarda sorunlar meydana gelebilir doğal olarak. Özellikle yeni model çamaşır makinelerinde bir sorun veya arıza ile karşı karşıya kaldığınızda makineyi tekrar başlatmak için bir sıfırlama özelliği bulunur. Peki bu özelliğin amacı nedir? Bu özellik sayesinde çamaşır makinesi resetlenir ve mevcut kullanmış olduğunuz program sıfırlanmış olur. Çamaşır makinelerini sıfırlamak her marka ve modele göre değişiklik gösterebilir.

Arçelik Çamaşır Makinesi Sıfırlama Nasıl Yapılır?

–        İlk olarak yapılması gereken Arçelik çamaşır makinemizin programını program düğmesinde yazan ‘pamuklu 90 derece’ seçeneğine ayarlamaktır.

–        Bu işlem mutlaka ama mutlaka çamaşır makinesi kapalı konumdayken yapılmalıdır aksi takdirde işe yaramaz.

–        Ardından makinenin en kısmında bulunan ‘başlat’ tuşuna basılı tutarak eş zamanlı olarak yine makinenin ön kısmında bulunan aç/kapat düğmesine basıp çamaşır makinesini açmak gerekir.

–        Bu işlemleri sırasıyla yaptığınızda Arçelik çamaşır makineniz sıfırlanmış olacaktır ve yaşadığınız sorun büyük ihtimalle ortadan kalkmış olacaktır.

iPhone kullanılamıyor yazısı kaldırmaTelevizyon açılmıyor nedenKulaklık modundan nasıl çıkılırPhilips TV güncellemeLG TV kablosuz internete bağlanma sorunuRedmi Note 11 Pro WhatsApp Video oynatmıyorBir ağ veya sunucu hatası oluştuEca Kombi ateşleme Yapıyor sonra SönüyorVakıfBank temassız limitiOto klima gaz dolumu