Arçelik Bulaşık Makinesi E01 Hatası Çözümü

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası çözümü nasıl yapılır? Sorusu internet üzerinde en çok araştırılan konular arasındadır. Arçelik bulaşık makinesinde E01 Hatası ile karşılaştığınızda makinenizin kapak kilidinde bir sorun olduğunu bilmelisiniz. Böyle bir durumda yapılması gereken şey ise kapağın menteşelerini ve kapak içerisindeki lastikleri kontrol etmektir.

Ayrıca bulaşık makinesinden su sızması ya da başka bölgeden sızan suyun bulaşık makinesinin altına girmesi de ekranda E01 hata kodunun görülmesine neden olur. Böyle bir durumda bulaşık makinesinin altını bir havlu yardımı ile kurulamanız gerekecektir. Görüldüğü üzere bulaşık makinesinde görülen E01 hata kodunun farklı nedenleri olabilmektedir.

Arçelik Bulaşık Makinesi E01 Hatası Çözümü Nasıl Yapılır?

Arçelik bulaşık makinesi E01 hatası çözümü için öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını bulmalısınız.

  • Bulaşık makinesinin kapağının içindeki lastikleri tam oturmalısınız
  • Kapağın menteşeleri gevşemişse bir tornavida yardımı ile sıkmalısınız.
  • Bulaşık makinesinin altına su sızıp sızmadığını kontrol edebilirsiniz.
  • Makineye yerleştirilen bulaşıkların kapağa temas edip etmediğine bakmalısınız.
  • Bu işlemleri yaptıktan sonra eğer hala düzelme olmazsa makineyi başlat düğmesine 3 saniye boyunca basarak resetlemelisiniz.

Bütün bu yaptıklarınıza rağmen eğer hala panelde E01 hata kodu görünüyorsa Arçelik Bulaşık Makinesi Servisini aramalısınız.

TurkNet modem KurulumuKlamoks kaç saatte etkisini gösterirFord immobilizer arızasıLaptop mavi ekran hatası ÇözümüApex Racing APK 1.7 3Konuşurken dişlerin görünmemesiAdblue arızası neden olurGeri ödeme GoogleFiat Uno kaç litre yağ alırFacebook haber Kaynağı yenilenmiyor