AGROT Hisse Ne iş Yapar?

Agrot hisse ne iş yapar? Sorusu yatırımcıların en merak ettiği sorulardan bir tanesi. İşte Agrot hissesi ile ilgili detaylı bilgiler.

Agrotech 2013 yılında Kayseri’de Teksoft Araştırma Geliştirme Yazılım Danışmanlık ve Ticaret Ltd. Şti. unvanı ile kurulmuştur. Şirket merkezi 2016 yılında İstanbul’a nakledilmiştir. 2017 yılında şirket Grid Group Teknoloji Danışmanlık A.Ş. unvanını almış ve nevi değişikliğine gitmiştir. Son olarak 2022 yılında unvan değişikliği ile güncel unvanını almıştır.

AGROT Hisse Ne iş Yapar?

Şirket gıda sektöründe tarımsal ürün ticareti, teknoloji sektöründe ise yazılım alanında faaliyetlerini sürdürmektedir.

Şirketin iki ayrı bağlı ortaklığı bulunmaktadır ve bu şirketlerin paylarının tamamı #agrot’a aittir. Bu şirketler Ted Investment Tarım Üretim A.Ş. ve Grid Teknoloji Ltd.’dir. Ted Investment A.Ş.’nin Tartech Teknoloji Tarım Üretim A.Ş. unvanlı hisselerinin tamamına sahip olduğu bir bağlı ortaklığı bulunmakta ve bu şirket tarafından üretilen ürünlerin satışı ile iştigal etmektedir.

Daha önce grupta yer alan Salihli Kiraz Ceviz Üretim A.Ş., Tomattsos Tarım Yatırım ve Teknoloji A.Ş., Farmcity Tarım Üretim Teknolojileri A.Ş. ve Tarım Yatırım Teknoloji A.Ş. 29.09.2022 tarihinde Tartech ile birleşmiştir.

Ted Investment A.Ş. grubun tarım ve sağlık sektörlerindeki iştiraklerini konsolide eden şirkettir.

Tartech Teknoloji A.Ş. 2.676.411 m2 kapalı ve açık alanda kurulu olan mülkiyetindeki bahçe ve seralarda elma, armut, ceviz, kiraz, nektarın, muz, şeftali ve domates üretimi yapmaktadır.

Grid Teknoloji 2014 yılında Gazi Magosa Serbest Liman Bölge Müdürlüğüne kaydolmuş ve şirket merkezi KKTC’dedir. Şirket esas itibariyle yazılım danışmanlık hizmeti vermektedir.

agrot paylarının tamamı Hümeyra Keskin’e ait olup halka arz sonrası şirketin %25’i halka açık konuma gelecektir.

General MobileVesveseden kurtulmak için 21Verzukni ne demekTefal ütü anti calc ışığı yanıyor ne yapmalıyımGece yatmadan önce soğan suyu içmekWilkinson Pomad Kaç günde etki ederCaddy SÜRGÜLÜ KAPI Döşemesi sökmeSümük yemek hastalık mıTurkcell meşgulken Arayanı Görme ücretli miOrkidenin çiçek açması için ne yapmalı